Repozitorij Univerze v Novi Gorici

Iskanje po repozitoriju
A+ | A- | Pomoč | SLO | ENG

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po
* po starem in bolonjskem študiju

Opcije:
  Ponastavi


1 - 4 / 4
Na začetekNa prejšnjo stran1Na naslednjo stranNa konec
1.
Recent progress and applications of thermal lens spectrometry in environmental and bio-medical sensing
Mladen Franko, 2023, objavljeni povzetek znanstvenega prispevka na konferenci (vabljeno predavanje)

Opis: Applications of TLS in environmental and bio-medical sensing, which include determination of iron species and ammonia by TLS and comparison to their microfluidic TLM detection are presented. Advantages of microfluidic FIA-TLM in terms of sensitivity and high sample throughput for determination of microcystin, Cr(VI) and HPV virus are discussed.
Ključne besede: Optotermična spektrometrija TLS, biomedicinska diagnostika, monitoring okolja
Objavljeno v RUNG: 19.10.2023; Ogledov: 704; Prenosov: 4
Gradivo ima več datotek! Več...

2.
Zaznavanje in lokalizacija poškodb ležajev v rotacijskih strojih
Patrik Peršič, 2020, magistrsko delo

Opis: Ležaji so pomemben del rotacijskega stroja, saj prenašajo silo vrtečega se dela na ohišje. Zaradi te funkcije so velikokrat podvrženi prekomernim silam in posledično poškodbam. Odkritje poškodbe v zgodnji fazi je zelo pomembno, saj lahko na ta način preprečimo draga popravila strojev in izpad prihodkov zaradi zaustavitve. V literaturi najdemo veliko postopkov za diagnostiko napak na ležajih, ki praviloma temeljijo na zaznavanju sprememb v karakterističnih veličinah, ki jim pravimo značilke. Prvi pomemben korak pri diagnostiki je detekcija, kjer je potrebno zaznati, ali je prišlo do spremembe v vrednosti značilke. Klasične značilke se dobro obnesejo pri konstantnih pogojih obratovanja, slabše pa, če se ti pogoji spreminjajo. Težko je namreč ločiti med spremembami v značilkah vsled poškodbe in spremembami zaradi spremenljivih obratovalnih pogojev. Tradicionalni načini zaznavanja sprememb v značilki temeljijo na ugotavljanju, ali je ta presegla nek prag. Težava, ki se pri tem pojavlja, je, da optimalnega praga ni enostavno sistematično izbrati, poleg tega pa se lahko pojavijo problemi s pogostimi prehodi značilke čezenj in nazaj, kar ima za posledico pogosto vklapljanje in izklapljanje alarma. Temu pravimo diagnostična nestabilnost. Namen magistrskega dela je bil raziskati možnosti za odpravo težav z diagnostično nestabilnostjo pri diagnosticiranju poškodb ležajev s statističnimi koncepti, in sicer konkretno z uporabo Jensen-Renyijeve divergence. Delovanje pristopa smo najprej raziskali na simulacijskih primerih, nato pa ga uporabili na realnih meritvah iz baze podatkov IMS Bearing Dataset. Opisali smo celoten postopek detekcije, tudi določitev optimalnega praga poškodbe po hevristični metodi. Ker je ideja dokaj nova, smo morali za vse pripraviti ustrezne algoritme. Ugotovili smo, da Jensen-Renyijeva divergenca ob pravilni nastavitvi parametrov deluje zelo dobro. Vrednosti značilk naraščajo monotono, posledično je manj možnosti za lažni alarm. Poleg tega pa spremembo zazna že ob najmanjšem povišanju, brez zakasnitve.
Ključne besede: ležaji, diagnostika, Jensen-Renyijeva divergenca, Fourierjeva transformacija
Objavljeno v RUNG: 30.06.2020; Ogledov: 3215; Prenosov: 110
.pdf Celotno besedilo (18,97 MB)

3.
Monitoring, diagnostika in analitika v funkciji obratovanja in vzdrževanja hidroelektrarn
Drago Papler, 2019, objavljeni znanstveni prispevek na konferenci

Ključne besede: hidroelektrarne, obratovanje, vzdrževanje, monitoring, diagnostika, analitika, regresijska analiza, proizvodna funkcija
Objavljeno v RUNG: 13.05.2020; Ogledov: 2852; Prenosov: 0

4.
Latest technologies in beam diagnostics-HW
Borut Repič, 2011, objavljeni povzetek znanstvenega prispevka na konferenci

Ključne besede: strojna oprema, modularne rešitve, diagnostika žarkov
Objavljeno v RUNG: 15.10.2013; Ogledov: 7002; Prenosov: 34
URL Povezava na celotno besedilo

Iskanje izvedeno v 0.02 sek.
Na vrh