Repozitorij Univerze v Novi Gorici

Iskanje po repozitoriju
A+ | A- | Pomoč | SLO | ENG

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po
* po starem in bolonjskem študiju

Opcije:
  Ponastavi


1 - 10 / 10
Na začetekNa prejšnjo stran1Na naslednjo stranNa konec
1.
Vhodna kontrola materialov v podjetju LedLuks po metodi AQL
Nino Stanič, 2022, diplomsko delo

Opis: Kontrola kakovosti postaja vedno pomembnejši dejavnik. Ker se standardi ves čas zaostrujejo, je potrebno nenehno prilagajati in izboljševati procese kontrole kakovosti. Dobro izpeljana vhodna kontrola prinaša številne prednosti za podjetje; skrajša lahko čakalne dobe za začetek izvedbe naročila, zmanjša izmet, dodatne dodelave ali zavrnitve v procesu in tudi znižuje ceno celotnega izdelka. Zato je izbira ustrezne metode za izvajanje vhodne kontrole zelo pomembna, saj za podjetje predstavlja najučinkovitejši način pregled dobavljenega materiala. V diplomskem delu s pomočjo testiranja ugotavljamo učinkovitost izboljšave vhodne kontrole po metodi sprejemljive kakovosti, angl. Acceptable Quality Level (AQL). V delu so predstavljeni vidiki metode AQL, način uporabe AQL, stanje vhodne kontrole v podjetju Ledluks, d. o. o., pred in po uvedbi nove metode ter ocena končnega stanja. Namen dela je preveriti in empirično pokazati izboljšanje stanja po implementaciji nove metode ter izpostaviti njene prednosti. Po definiciji metode in opisu obstoječega stanja so predstavljeni rezultati testiranja metode, kjer so jasno razvidne prednosti nove metode vhodne kontrole.
Ključne besede: Kakovost, kontrola, podjetje, AQL, stopnja, čas, standard
Objavljeno v RUNG: 30.09.2022; Ogledov: 1552; Prenosov: 91
.pdf Celotno besedilo (1,10 MB)

2.
Nadzor vhodnih materialov in ocenjevanje dobaviteljev v avtomobilski industriji
Kristjan Čujec, 2019, diplomsko delo

Opis: V današnjem času je nadzor vhodnih materialov in ocenjevanje dobaviteljev neizbežno, saj proizvodnja zahteva določeno in vedno višjo kakovost ob nespremenjenih ali celo nižjih proizvodnih stroških. Diplomsko delo je sestavljeno iz dveh delov. V prvem, teoretskem delu je predstavljen razvoj kakovosti, ki je pripeljal do dveh pomembnih standardov, ki sta danes nepogrešljivi del avtomobilske industrije. Drugi, raziskovalni del pa se deli na tri dele. Naredili smo pregled dobav z odstopanjem, kjer smo ugotovili, da se delež dobav z odstopanjem zmanjšuje ter da je bilo v letu 2018 prvič v petih letih odkritih več dobav z odstopanjem na vhodni kontroli kot v proizvodnji. Kljub zmanjševanju dobav z odstopanjem je teh še vedno preveč, da bi se lahko zanesli na dobaviteljevo končno kontrolo. Analizirali smo tudi vrsto odstopanja dobavljenega materiala in odkrili, da je največkrat prišlo do odstopanja na ohišju, in sicer kot konusa. Pri ocenjevanju dobaviteljev smo prišli do spoznanja, da so dobavitelji v petih letih samo 2-krat dosegli ciljno mejo za število A in B dobaviteljev ter da so bili B dobavitelji v letu 2017 najšibkejši na področju izboljševanja in inovativnosti, kar je temelj moderne avtomobilske industrije. Ugotovili smo, da vedno isti dobavitelji zamujajo z oddajo 8D poročil. Rezultati so podlaga za planiranje ukrepov v naslednjih obdobjih. Potrebna bi bila vpeljava dodatnega kazalnika za splošno oceno dobavitelja, in sicer oddaja akcijskega plana ukrepov do roka, ki bi omogočila pridobitev vzvoda za stalno izboljševanje procesa dobaviteljev.
Ključne besede: kakovost, ocenjevanje dobaviteljev, vhodna kontrola, IATF 16949, reklamacija, Paretov diagram, 8D poročilo
Objavljeno v RUNG: 18.02.2019; Ogledov: 4785; Prenosov: 184
.pdf Celotno besedilo (2,13 MB)

3.
Zagotavljanje kakovosti vhodnih materialov v podjetju : /
Blaž Vončina, 2017, diplomsko delo

Opis: V današnjem času je na trgu veliko podjetij, ki razvijajo, proizvajajo ter tržijo različne blagovne skupine izdelkov. Namen diplomskega dela je seznaniti se z metodami ter orodji zagotavljanja kakovosti vhodnih materialov v avtomobilski industriji. V podjetju se srečujejo s težavami zaradi izvajanja vhodne kontrole v manjši meri na izdelkih določenih blagovnih skupin vhodnih materialov, ki povzročajo največ reklamacij. V prvem delu diplomskega dela so teoretično predstavljeni pomen ter standardi kakovosti. V nadaljevanju pa metode zagotavljanja kakovosti ter orodja, ki omogočajo zagotavljanje kakovosti vhodnega materiala. Z analizo reklamacij smo ugotovili najbolj kritične blagovne skupine materialov ter vzroke za nastanka le-teh reklamacij na podlagi zavrnjenih kosov, števila dobav in pregledov ter reklamacij v obdobju dveh let poslovanja. Do ugotovitev smo prišli s pomočjo orodij sistemskega inženiringa kot so kontrolni list, Pareto diagram, histogram, 8D poročilo, diagram poteka in metoda FMEA. Analizirali smo štiri blagovne skupine, kjer je prihajalo do največjega števila reklamacij. Delež pregledov v vhodni kontroli je bil pri teh zelo nizek, kar pomeni, da bi bilo potrebno v prihodnje povečati odstotek pregledov ter se usmeriti na reševanje vzrokov reklamacij. S pomočjo diagrama poteka smo prikazali proces povečanega nadzora nad izvajanjem 8D poročil v vhodni kontroli pri reševanju reklamacij ter izboljšanje procesa presoje kakovosti vhodnega materiala. S pomočjo FMEA metode smo ugotovili, da je tveganje preveliko, če ne odkrivamo napak vhodnih materialov. Vhodna kontrola se lahko usmeri le na najbolj kritične blagovne skupine vhodnega materiala od dobaviteljev, ki povzročajo največ reklamacij.
Ključne besede: vhodna kontrola, vhodni materiali, reklamacije, standard kakovosti, metode zagotavljanja kakovosti, orodja zagotavljanja kakovosti, vzroki reklamacij
Objavljeno v RUNG: 19.06.2017; Ogledov: 7438; Prenosov: 557
.pdf Celotno besedilo (2,25 MB)

4.
5.
ŠTUDIJA VKLJUČITVE ZUNANJIH DOBAVITELJEV V ENOTNI POSLOVNI INFORMACIJSKI SISTEM PODJETJA PIPISTREL : MAGISTRSKO DELO
Dušan Likar, 2016, magistrsko delo

Opis: Način komuniciranja med naročnikom in dobaviteljem vpliva na uspešnost in učinkovitost poslovanja podjetja. Osnovni namen magistrske naloge je prikazati pomen komuniciranja med naročnikom in dobaviteljem. Odraz dobre komunikacije je tudi razumevanje naročil in izpolnjevanje pričakovanj naročnika. Cilj predlaganega dela je predstaviti poslovno funkcijo nabave, opredeliti ključne nabavne procese, pripraviti načrt za izvedbo izboljšav in ga implementirati v informacijski sistem podjetja. Obravnavali smo možnosti vključevanja dobaviteljev v enotni sistem ERP (Enterprise resource planning) in predlagali rešitve za izboljšanje komunikacije, preko katerih bo podjetje učinkoviteje sledilo naročilom. S preučitvijo toka informacij med podjetji in na osnovi obstoječega načina komunikacije smo predlagali elektronsko obliko sodelovanja, ki zunanje dobavitelje vključuje v enotni sistem ERP podjetja Pipistrel. Na konkretnem primeru dobavitelja smo opisali simulacijo predlaganega sodelovanja z aplikacijo Ominet, da pri naročilih in dobavi ne bi prihajalo do napak. Predlagano sodelovanje naj bi bistveno prispevalo k izboljšanju kakovosti dobavljenega blaga, kontrole kakovosti procesov in posledično končnih izdelkov podjetja. Vključitev v enotni sistem ERP dobaviteljev dodatno bistveno ne obremenjuje, naročnik in dobavitelj pa s tem pridobita na kakovosti. Opisali bomo testno vključitev uporabnika in doseganje pričakovanih rezultatov. Upravljanje z aplikacijo Ominet je enostavno, uporabnik ima boljši pregled nad dokumentacijo, naročila so bolj ažurna in profesionalno izvedena. Magistrsko delo vsebuje navodila za uporabo aplikacije, prikazan je tudi postopek, ki dobavitelju omogoča izvajanje operacij v naročnikovem sistemu ERP preko oddaljene povezave.
Ključne besede: Nabavna služba, dobavitelji, elektronsko poslovanje, kontrola kakovosti
Objavljeno v RUNG: 12.05.2016; Ogledov: 6263; Prenosov: 348
.pdf Celotno besedilo (2,46 MB)

6.
Batch-filling scheduling and particle swarms
Miha Kovačič, Božidar Šarler, 2012, izvirni znanstveni članek

Ključne besede: kontinuirno litje, roji delcev, optimiranje, šarža, polnjenje, kontrola proizvodnje
Objavljeno v RUNG: 10.07.2015; Ogledov: 5198; Prenosov: 40
URL Povezava na celotno besedilo

7.
Ocenjevanje antropocentričnosti sistema za vodenje letalskega prometa
Maja Marcola, 2006, diplomsko delo

Ključne besede: diplomske naloge, letalski promet, kontrola kvalitete, uporabniki, metoda KOMPASS
Objavljeno v RUNG: 15.10.2013; Ogledov: 6498; Prenosov: 376
URL Povezava na celotno besedilo
Gradivo ima več datotek! Več...

8.
9.
The presence of contaminants in food in Slovenia before and after joining the European Union
Romana Tomše, 2012, magistrsko delo

Ključne besede: onesnaževanje, hrana, pesticidi, kontrola, vzorčenje, magistrske naloge
Objavljeno v RUNG: 15.10.2013; Ogledov: 5118; Prenosov: 387
URL Povezava na celotno besedilo
Gradivo ima več datotek! Več...

10.
Iskanje izvedeno v 0.06 sek.
Na vrh