Repozitorij Univerze v Novi Gorici

Iskanje po repozitoriju
A+ | A- | Pomoč | SLO | ENG

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po
* po starem in bolonjskem študiju

Opcije:
  Ponastavi


1 - 5 / 5
Na začetekNa prejšnjo stran1Na naslednjo stranNa konec
1.
Pilotna študija izobraževanja na izbrani srednji šoli v času pandemije covid-19 : magistrsko delo
Jernej Krenčan, 2022, magistrsko delo

Opis: Pandemija covida-19 je spremenila delo in pogled na delo v skoraj vseh spektrih našega življenja, ki smo ga poznali pred pandemijo. Tudi izobraževalne ustanove so morale svoje delo prilagoditi in spremeniti. Predavatelji smo bili v času pandemije prvi, ki smo preizkušali različne platforme za delo na daljavo, da bi omogočili čim boljšo komunikacijo med predavatelji in slušatelji. Cilj magistrskega dela je primerjati načine šolskega pouka pred pandemijo in v času pandemije covida-19. Z izvedeno raziskavo med dijaki in učitelji izbrane srednje šole smo želeli potrditi ali ovreči hipotezo o neprimernosti ali primernosti izobraževanja na daljavo in subjektivno ocenjeno kvaliteto dela. Predstavili smo tudi nekaj primerov dobrih praks pri podajanju snovi, ki naj služijo predvsem temu, da bodo imeli drugi predavatelji boljše izhodišče za delo na daljavo, kot smo ga imeli mi. Ne samo podajanje snovi, tudi ocenjevanje je bilo v času pandemije spremenjeno, zato smo na podlagi praktičnih izkušenj ocenjevanja v magistrskem delu predstavili nekaj primerov dobrih praks v zvezi z ocenjevanjem znanja.
Ključne besede: izobraževanje, covid-19, pandemija, izobraževanje na daljavo, delo na daljavo, magistrske naloge
Objavljeno v RUNG: 07.06.2022; Ogledov: 1684; Prenosov: 69
.pdf Celotno besedilo (2,09 MB)
Gradivo ima več datotek! Več...

2.
Novo študijsko leto : z maskami na fakultetah, del predavanj prek spleta
Ivana Zajc, 2020, drugi sestavni deli

Opis: Fakultete bodo predavanja izvajale deloma v živo, deloma prek spleta, v skupnih prostorih študentskih domov pa bodo obvezne maske. Študij na daljavo je po mnenju študentov manj kakovosten in napornejši, univerzam pa prinaša visoke stroške.
Ključne besede: univerze, študentje, študij na daljavo, pandemija, Covid-19
Objavljeno v RUNG: 05.11.2021; Ogledov: 1518; Prenosov: 10
URL Povezava na celotno besedilo
Gradivo ima več datotek! Več...

3.
Kakšne so bile brizge iz živalskih mehurjev, kdo je izumil maske in zakaj si ljudje niso umivali rok : Od kod prihajajo stvari, ki jih imamo za samoumevne?
Ivana Zajc, 2021, drugi sestavni deli

Opis: Maske, razkužilo, brizge – to so predmeti, ki so med epidemijo covida-19 čez noč postali nekaj vsakdanjega. A od kod prihajajo, kdo jih je izumil in kako smo jih začeli širše uporabljati?
Ključne besede: zgodovina, razvoj zdravstvene opreme, pandemija, maske, cepiva
Objavljeno v RUNG: 05.11.2021; Ogledov: 1419; Prenosov: 7
URL Povezava na celotno besedilo
Gradivo ima več datotek! Več...

4.
5.
Španska gripa na Goriškem v letu 1918
Martin Batagelj, 2020, diplomsko delo

Opis: V uvodu diplomske naloge bom najprej utemeljil razloge za izbrano temo ter s pomočjo literature opisal bolezen in njene značilnosti ter natančno predstavil simptome. V nadaljevanju se bom posvetil orisu problematike na globalni ravni, torej začetku širjenja pandemije po svetu, saj naj bi bolezen aprila 1918 z okuženimi ameriškimi vojaki začela svoj smrtonosni pohod po Evropi, kjer se je razširila po bojnem polju in med civilisti. Seveda bom na tem mestu predstavil tudi vlogo bolezni pri odvijanju vojne ter na kakšen način je pandemija vplivala na njen razplet. Ob tem bom izpostavil posameznika, ki je pri iskanju rešitve problema namenil veliko truda ter kot načelnik zdravstvene službe v Manchestru z daljnovidnimi nasveti in ukrepi preprečil, da bi bolezen terjala še večji davek. To je bil škotski zdravnik dr. James Niven, pri opisu njegovega prispevka proti pandemiji pa mi bodo pomagala tudi poročila njegovih opažanj obolelih. V osrednjem delu diplomske naloge se bom najprej posvetil širjenju španske gripe na področju današnje Slovenije. Na tem mestu bom predstavil odziv medijev na pojav in smrtonosnost gripe; predvsem v časopisih Slovenec, Slovenski narod, Štajerc in še drugih. V veliko pomoč mi bodo tudi šolske, župnijske in ostale kronike, ki so jih ljudje pisali v tistih dneh. Največjo pozornost pa bom namenil pojavu in posledicam pandemije na Goriškem. Na tem mestu bom na kratko orisal tudi stanje v regiji po soških bitkah, stanje beguncev in vrnitev vojakov s front ter obširno predstavil pojav in širjenje bolezni ter odziv nanjo. Pri tem si bom pomagal z lokalnimi in župnijskimi kronikami ter časopisnimi članki. Nazadnje bom predstavil resnično zgodbo o tem, kako se moji predniki soočali s špansko gripo. Diplomsko delo bom zaključil s sklepom, v katerem bom povzel celotno temo diplomske naloge, poudaril glavna spoznanja pri njeni izdelavi in predstavil medicinske raziskave povezane s špansko gripo v 21. stoletju.
Ključne besede: španska gripa, Goriška, influenca, zgodovina bolezni, pandemija
Objavljeno v RUNG: 08.07.2020; Ogledov: 3725; Prenosov: 148
.pdf Celotno besedilo (2,93 MB)

Iskanje izvedeno v 0.03 sek.
Na vrh