Repozitorij Univerze v Novi Gorici

Iskanje po repozitoriju
A+ | A- | Pomoč | SLO | ENG

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po
* po starem in bolonjskem študiju

Opcije:
  Ponastavi


1 - 3 / 3
Na začetekNa prejšnjo stran1Na naslednjo stranNa konec
1.
Galileo na novogoriškem odru : prispevek v oddaji Danes do 13-ih, Radio Slovenija 1, 18. 1. 2020
Ivana Zajc, 2020, radijski ali tv dogodek

Opis: V SNG Nova Gorica so sinoči premierno uprizorili predstavo Galileo v režiji Zorana Petroviča. Njegovo izhodišče je mislec Galileo Galilei, a ta uprizoritev govori predvsem o človekovem iskanju in radovednosti. Besedila predstave so oblikovali igralci.
Ključne besede: SNG Nova Gorica, predstava, ocena, Galileo, režija Zorana Petroviča, Galileo Galilei
Objavljeno v RUNG: 03.01.2022; Ogledov: 1551; Prenosov: 0
Gradivo ima več datotek! Več...

2.
Založnica in filmska režiserka Elisabetta Sgarbi : O filmih in literaturi, tudi slovenski
2020, radijska ali televizijska oddaja, podkast, intervju, novinarska konferenca

Opis: Pogovor z Elisabetto Sgarbi, italijansko založnico in filmsko režiserko, ki je nedavno nastopila na ljubljanskem 35. knjižnem sejmu. Predstavila je svoj film Bližji drugje, ki pripoveduje o stikih med slovensko in italijansko kulturo. V njem tudi o slovenskih književnikih, vključenih pa je še več odlomkov iz del Borisa Pahorja. Poznavalka in založnica slovenske novejše književnosti govori o Borisu Pahorju, Alojzu Rebuli, Mauru Kovachichu in Lojzetu Kovačiču, pa tudi o svojem življenju, o filmih, založbi Tezejeva barka in tudi o sozaložniku Umbertu Ecu.
Ključne besede: literatura, film, režija, založništvo, intervjuji
Objavljeno v RUNG: 08.11.2021; Ogledov: 2156; Prenosov: 62
URL Povezava na celotno besedilo
Gradivo ima več datotek! Več...

3.
Jacques Tati : Življenje kot igrišče
Taja Košir Popovič, 2018, diplomsko delo

Opis: Diplomsko delo povezuje raziskovalni in praktični del. Išče stičišča med ustvarjalnim opusom režiserja Jacquesa Tatischeffa – Tatija in avtorskim kratkim igranim filmom Ondine, ki ga je avtorica zasnovala in režirala. Naloga govori nad navdušenjem subtilnega izražanja velikega umetnika Tatija. Njegov občutek za opazovanje ljudi ter vživljanje v njihovo psiho in značaje je avtorico nagovoril, da je tudi v svojem pristopu do raziskovanja možnosti oblikovanja značajev glavnih junakov filma Ondine globje vstopila v proučevanje vzvodov, ki narekujejo naše obnašanje, reakcije, interakcije. Prav tako jo je očarala Tatijeva sposobnost za vživljanje v komične, na trenutke absurdne prizore, ki jih spretno niza v nove, nenavadne situacije. Te gledalca presenetijo in nasmejijo. Ob estetiki, ki je brezčasna in zelo avtorsko zaznamovana, aktualna tako v času nastanka Tatijevih filmov kot danes, je prepoznala še eno stično točko s tem, kako v svojem avtorskem pristopu dojema prostor in čas, kaj zanjo pomeni lepota. V prvem, teoretičnem delu zato predstavlja Tatija in njegov umetniški opus in s tem zariše polje, znotraj katerega se giblje njen način ustvarjanja. Povezuje življenjsko pot režiserja in igralca, izbrane filme, nato pa se podrobneje posveti filmu Playtime in ključnim gradnikom, ki jih je avtor sestavil v neponovljiv filmski izraz. Drugi, praktični del, prikazuje avtoričino pot – zakaj in kako se je lotila snovanja filma Ondine, kaj jo je navdihovalo in kje je našla odgovore na ustvarjalne izzive pri Tatiju. Nadaljuje s predstavitvijo procesa priprav, snemanja in post-produkcije filma.
Ključne besede: Film, Jacques Tati, estetika režija, scenografija, realnost, Ondine
Objavljeno v RUNG: 02.08.2018; Ogledov: 4669; Prenosov: 203
.pdf Celotno besedilo (2,11 MB)
Gradivo ima več datotek! Več...

Iskanje izvedeno v 0.02 sek.
Na vrh