Repozitorij Univerze v Novi Gorici

Iskanje po repozitoriju
A+ | A- | Pomoč | SLO | ENG

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po
* po starem in bolonjskem študiju

Opcije:
  Ponastavi


1 - 5 / 5
Na začetekNa prejšnjo stran1Na naslednjo stranNa konec
1.
Pregled stanja in predlog sprememb ravnanja z odpadno embalažo v RS
Polona Peternelj, 2016, diplomsko delo

Opis: Področje embalaže predstavlja zelo pomembno gospodarsko panogo z dolgo tradicijo. Pojavila se je z razmahom blagovne menjave, danes pa si življenje brez embalaže težko predstavljamo, saj nam omogoča zaščito, varnost, informiranost o izdelkih in lažjo dostopnost do življenjskih dobrin. Močno zmanjšuje poškodbe in posledično izgube izdelkov ter tako prispeva k učinkovitosti izrabe virov. Zelo pomemben vidik embalaže pa je vprašanje odpadne embalaže oz. varstva okolja. Evropska in slovenska zakonodaja sta intenzivno posegli na to področje in se ves čas dopolnjujeta, da bi čim bolj zmanjšali vpliv embalaže na okolje. Osnovno načelo je, da morajo podjetja, ki embalažo dajejo na trg, poskrbeti zanjo tudi, ko postane odpadek. Ta pristop imenujemo podaljšana odgovornost proizvajalca. V Sloveniji zakon vsem zavezancem, ki dajejo na trg več kot 15 ton embalaže na leto, predpisuje, da samostojno poskrbijo za odpadno embalažo ali se vključijo v eno od družb za ravnanje z odpadno embalažo. Zavezanci družbi plačujejo embalažnino, družba pa poskrbi za odpadno embalažo, ko ta postane odpadek. V diplomski nalogi sem s pomočjo poročil družb za ravnanje z odpadno embalažo, neposredno pridobljenih informacij ter objav v medijih pripravila pregled stanja na področju ravnanja z odpadno embalažo v Sloveniji ter poskušala ugotoviti, zakaj sistem ne deluje učinkovito. Na osnovi opravljenega pregleda sem predlagala spremembe, s katerimi bi sistem postal bolj učinkovit ter okoljsko in finančno vzdržen.
Ključne besede: embalaža, odpadna embalaža, podaljšana odgovornost proizvajalca
Objavljeno v RUNG: 19.05.2016; Ogledov: 6088; Prenosov: 305
.pdf Celotno besedilo (1,38 MB)

2.
Učinek menjave embalaže izdelkov izbranega podjetja
Sara Vodopivec, 2014, diplomsko delo

Opis: V podjetju dajejo vedno večji poudarek pospeševanju prodaje in marketingu ter temu primerno namenjajo tudi vedno več denarnih sredstev. Danes ni več najpomembneje, kakšen izdelek prodajaš, temveč le, ali ga znaš prodati. Vedno bolj postaja pomemben tudi videz embalaže in ne samo izdelek, ki je v njej. Embalaža mora biti privlačna za kupca in ga mora pritegniti ter privabiti v nakup. V diplomskem delu smo predstavili pospeševanje prodaje, pomen embalaže, podjetje Fructal in njegove izdelke, menjavo embalaže dvema izdelkoma ter učinek te menjave. Skozi teoretični del smo na kratko predstavili pospeševanje prodaje ter osnovne funkcije embalaže. Poleg tega teoretični del opisuje zgodovino, pomen, orodja in cilje pospeševanja prodaje ter pomen, funkcijo in kriterije ocenjevanja embalaže. V analitičnem delu pa smo analizirali menjavo embalaže dvema izdelkoma in navedli nekaj lastnih predlogov za izboljšanje. Z analizo podjetja Fructal in njegove menjave embalaže izdelkoma Fructal Classic in Smoothie smo prišli do sklepov in ugotovitev, ki bi morda pomagali podjetju. Na splošno je bila menjava embalaže izdelka Classic dobro ocenjena, medtem ko je bila menjava embalaže izdelku Smoothie slabše ocenjena. Menimo, da bi moralo podjetje Fructal v spremembe bolj vključiti potrošnike in jim te še bolje skomunicirati in približati.
Ključne besede: Fructal, Smoothie, Classic, pospeševanje prodaje, embalaža, marketing, učinek menjave embalaže, analiza
Objavljeno v RUNG: 23.10.2015; Ogledov: 5708; Prenosov: 293
.pdf Celotno besedilo (1,39 MB)

3.
Optimiranje zalog nepovratne embalaže
Uroš Frančeškin, 2015, diplomsko delo

Opis: V diplomski nalogi je opisana optimizacija zalog nepovratne embalaže v podjetju Mahle Letrika d.o.o. Največjo težavo predstavlja sama prostorska stiska in neustrezni način skladiščenja embalaže. Zaradi tega je bilo treba poiskati ustreznejšo dolgoročno rešitev. V prvem delu diplomske naloge so podrobneje predstavljene zvrsti embalaže in njeni dobavitelji. Sledi pregled planiranja porabe, naročanja in dobav nepovratne embalaže. V osrednjem delu diplomske naloge je predstavljenih več izboljšav, ki so pripomogle k boljšemu obračanju zalog ter reševanju prostorske stiske. S pomočjo analize zalog nepovratne embalaže je bila izbrana najprimernejša velikost prostora za novo skladišče ter najprimernejša lokacija za njegovo postavitev. Rezultat ukrepov so zmanjšane količine naročenega materiala in skrajšani dobavni roki. Uvedeno je bilo izdajanje materiala po FIFO (ang. first in – first out) sistemu. Zaradi naročanja manjših količin embalaže se je zmanjšala končna zaloga materiala v skladišču. Z optimizacijo zalog nepovratne embalaže se je izboljšal koeficient obračanja zalog.
Ključne besede: embalaža, optimiranje, SAP, logistična nalepka, lokacija, skladišče
Objavljeno v RUNG: 05.10.2015; Ogledov: 5080; Prenosov: 242
.pdf Celotno besedilo (1,21 MB)

4.
5.
Iskanje izvedeno v 0.03 sek.
Na vrh