Repozitorij Univerze v Novi Gorici

Iskanje po repozitoriju
A+ | A- | Pomoč | SLO | ENG

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po
* po starem in bolonjskem študiju

Opcije:
  Ponastavi


1 - 10 / 12
Na začetekNa prejšnjo stran12Na naslednjo stranNa konec
1.
Organska elektronika
Jurij Urbančič, druga izvedena dela

Ključne besede: organska elektronika, fizika, materiali, promocija
Objavljeno v RUNG: 21.04.2023; Ogledov: 853; Prenosov: 0
Gradivo ima več datotek! Več...

2.
Spodbujanje razvoja turističnih dejavnosti v Občini Vipava : Projekt 1
Lucija Rutar, 2021, raz. nal. na višji ali visoki šoli

Ključne besede: turizem, lokalni ponudniki, lokalno prebivalstvo, Zavod za turizem, lokalna skupnost, komunikacija, razvoj, promocija
Objavljeno v RUNG: 07.09.2021; Ogledov: 1958; Prenosov: 0
Gradivo ima več datotek! Več...

3.
4.
Električna kolesa podpirajo trajnostno mobilnost
Drago Papler, 2018, poljudni članek

Ključne besede: elektromobilnost, promet, razvoj, električna kolesa, električna energija, promocija
Objavljeno v RUNG: 20.05.2020; Ogledov: 2512; Prenosov: 0

5.
6.
Znanost in javnost
Andreja Gomboc, 2019, poljudni članek

Ključne besede: znanost, promocija znanosti, popularizacija znanosti, stiki z javnostmi
Objavljeno v RUNG: 06.04.2020; Ogledov: 2423; Prenosov: 0
Gradivo ima več datotek! Več...

7.
POROČILO O PROMOCIJSKIH DEJAVNOSTIH UNIVERZE V NOVI GORICI od oktobra 2016 do maja 2018
Veronika Piccinini, 2018, končno poročilo o rezultatih raziskav

Ključne besede: slovensko visoko šolstvo, univerza, kakovost, študij, promocija visokega šolstva
Objavljeno v RUNG: 04.12.2018; Ogledov: 3702; Prenosov: 0
Gradivo ima več datotek! Več...

8.
REBULA - KRALJICA BRIŠKIH GRIČEV
Vanesa Klinec, 2018, diplomsko delo

Opis: Vitis vinifera L. cv 'Rebula' je najpomembnejša sorta za pridelavo vina v vinorodnem okolišu Goriška brda (tudi Brda). Je del bogate zgodovinske in kulturne dediščine ter velja za sinonim Brd. Ker postaja 'Rebula' zanimiva tudi izven meja Goriških brd, so se briški pridelovalci vina, skupaj s Konzorcijem Brda, odločili za zaščito vina sorte 'Rebula' z oznako PTP. Poleg tega se zadnje čase vedno bolj uveljavlja generična predstavitev sorte 'Rebula' pod skupnimi blagovnimi znamkami, ki so pomembne za povečanje prepoznavnosti tako sorte kot tudi teritorija pridelovanja. V diplomski nalogi smo opisali sorto 'Rebula'; značilnosti vinske trte in vina, njeno zgodovinsko pot ter predstavili pridelavo vina danes. Osredotočili smo se tudi na pomembnost te sorte za Goriška brda, v smislu promocije sorte in teritorija. Drugi del diplomske naloge zajema marketinško raziskavo in pregled situacije na vinskem trgu, pri čemer smo izvedli spletno anketiranje med potrošniki vina. Na podlagi teoretičnih osnov in rezultatov marketinške raziskave smo zasnovali marketinški načrt. Podani so tudi ukrepi in priporočila, ki so pomembni pri uspešni predstavitvi sorte 'Rebula' širši publiki.
Ključne besede: sorta 'Rebula', Goriška brda, geografska zaščita vina, blagovna znamka, promocija
Objavljeno v RUNG: 27.09.2018; Ogledov: 4757; Prenosov: 218
.pdf Celotno besedilo (1,86 MB)

9.
Analiza psihosocialnih tveganj na delovnem mestu v izbrani organizaciji
Maja Tišma, 2017, diplomsko delo

Opis: Delodajalec je dolžan poskrbeti, da je vsak, ki je redno ali začasno zaposlen v njegovem podjetju, že pred začetkom nastopa na delovnem mestu poučen o varnosti na delovnem mestu in o varstvu pred požarom. Dejavniki, kot so nezadostno znanje, različne spretnosti in navade ter nezadostna usposobljenost delavcev za varno delo, so ključnega pomena za nastanek poškodb pri delu. S tem so seznanjeni tudi v podjetju Mahle Letrika, d. d.; enem izmed največjih proizvodnih podjetij v Sloveniji z več kot 50-letno tradicijo. Z novo skupino za promocijo zdravja poskušajo koncept »zdravega delovnega mesta« v upanju, da ta postane navada in ne dolžnost, čim bolj približati zaposlenim. V nalogi se bomo osredotočili predvsem na področje stresa na delovnem mestu. Psihosocialna tveganja in stres, povezan z delom, so med najtežjimi izzivi na področju varnosti in zdravja pri delu, ki jih je mogoče s pravim pristopom preprečiti in uspešno obvladovati ne glede na velikost ali vrsto podjetja. S pomočjo rezultatov naše ankete bodo oblikovani preventivni in kurativni ukrepi za zmanjševanje psihosocialnih tveganj ter izboljšanje ocene tveganja na delovnem mestu.
Ključne besede: Mahle Letrika, d. d., varnost in zdravje na delovnem mestu, varstvo pred požarom, promocija zdravja, stres na delovnem mestu, psihosocialna tveganja
Objavljeno v RUNG: 10.07.2017; Ogledov: 5165; Prenosov: 277
.pdf Celotno besedilo (1,41 MB)

10.
FLUKTUACIJA IN ODSOTNOST Z DELA V IZBRANIH ORGANIZACIJAH
Simon Marolt, 2016, diplomsko delo

Opis: Ni skrivnost, da prav vsak, ki ima kapital, lahko ustanovi podjetje ter kupi opremo in stroje, ne more pa kupiti delovne klime in znanja, saj slednje v podjetje prinesejo ljudje, ki se tam zaposlijo, zato mora vodstvo poskrbeti, da se njegovi zaposleni na svojih delovnih mestih dobro počutijo in s svoje strani na ta način podjetju doprinesejo največ, kar lahko. Prav gotovo drži, da je delovna klima povezana tudi z absentizmom in fluktuacijo. Iz letnih poročil podjetja Mineralka, d. o. o., je izhajalo, da se med obema enotama kažejo velika odstopanja, kar vpliva tako na kvaliteto izdelkov kot na cenovno politiko, ima pa lahko negativen vpliv tudi na druge dejavnike poslovanja družbe kot celote. Zato smo se odločili preveriti delovno klimo v obeh enotah, tako v matični družbi Sloveniji kot tudi v avstrijski podružnici. V diplomski nalogi najprej na kratko spoznamo teoretična izhodišča absentizma in fluktuacije, sledi predstavitev matične slovenske družbe in avstrijske podružnice. Da bi ugotovili vzroke za absentizem in fluktuacijo, se v nadaljevanju izvede konkretna raziskava obeh pojavov za obdobje dveh poslovnih let, potem pa vsem zaposlenim v obeh podjetjih razdeli anketne vprašalnike, da bi tudi na podlagi njihovih odgovorov ugotovili, kakšne so razlike med podjetjema oz. kateri dejavniki v največji meri vplivajo na oba omenjena pojava kot tudi na splošno zadovoljstvo zaposlenih. V zadnjem delu naloge so predstavljeni rezultati ankete, predlogi za izboljšanje delovne klime in ukrepi, za katere delodajalec pričakuje, da bodo zmanjšali pojavljanje absentizma in fluktuacije v obeh podjetjih.
Ključne besede: absentizem, fluktuacija, delovna klima, vprašalnik, analiza, promocija zdravja
Objavljeno v RUNG: 27.09.2016; Ogledov: 5373; Prenosov: 273
.pdf Celotno besedilo (6,50 MB)

Iskanje izvedeno v 0.06 sek.
Na vrh