Repozitorij Univerze v Novi Gorici

Iskanje po repozitoriju
A+ | A- | Pomoč | SLO | ENG

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po
* po starem in bolonjskem študiju

Opcije:
  Ponastavi


1 - 8 / 8
Na začetekNa prejšnjo stran1Na naslednjo stranNa konec
1.
Informacijski sistem za funkcionalni rehabilitacijski test 10 kock
Jure Milanovič, 2020, magistrsko delo

Opis: V magistrskem delu je obravnavan informacijski sistem funkcionalnega testa, ki ga uporablja URI-Soča, in je namenjen treningu bolnikov s Parkinsonovo boleznijo (sistem 10Cubes). Informacijski sistem za funkcionalni rehabilitacijski test 10 kock izboljšuje njihovo motoriko roke in s tem splošno počutje. Zastavljen je kot računalniška igra, v kateri udeleženec premika navidezne kocke in jih spravlja v zaboj. Položaj roke v prostoru, čas, ki je potreben za premik kock, število preskusov itn. zaznava infrardeča kamera, dogajanju pa sledimo na zaslonu. Vsakokratna vadba postreže z veliko množico podatkov, ki jih je potrebno dodatno obdelati v smislu, da odgovorna oseba (zdravnik) ugotovi, ali se stanje bolnika izboljšuje. Če zdravnik ali terapevt z dejanskim stanjem ni zadovoljen, ima možnost zamenjati terapevtski program. Pridobljene podatke vrednotimo po kriterijih, ki jih predpisuje rehabilitacijska stroka. V ta namen ocenjujemo oz. izračunamo npr. čas od prvega dotika kocke do konca vaje, celoten čas premikanja kock, povprečen čas premikanja kock, celoten indikator tresenja, povprečen indikator tresenja na sekundo, število poskusov, … Izvorni podatki, pridobljeni iz senzorjev, so shranjeni v ASCII obliki (datoteka s končnico *.txt), identifikacija bolnika pa je vezana na ime datoteke, ki jo ustvari sistem iz uporabniškega vmesnika. Podatkovna baza je izvedena kot centralna podatkovna baza, npr. MySQL, in jo lahko organiziramo tudi v oblaku. Izmerjene podatke obdelamo v smislu zgoraj omenjenih kriterijev rehabilitacijske stroke. Izboljšavo v parametrih zasledujemo skozi več treningov. Po desetih terapijah prikažemo izračunane parametre kot diagrame, s katerimi lahko odgovorna oseba oceni napredovanje bolnika. Za obdelavo teh podatkov se je do sedaj uporabljala licenčna programska oprema znotraj programskega okolja »Matlab«. V tej nalogi je uporabljeno odprtokodno programsko okolje PHP.
Ključne besede: PHP, MySQL, Parkinsonova bolezen, podatkovna baza, virtualna resničnost, rehabilitacija.
Objavljeno v RUNG: 25.02.2020; Ogledov: 4303; Prenosov: 165
.pdf Celotno besedilo (2,10 MB)

2.
Literarne pešpoti/Itineraris leteraris
Narvika Bovcon, Aleš Vaupotič, Ana Toroš, Borja Bovcon, 2019

Opis: Povečana resničnost — inačica, ki temelji na geolokacijah zanimivih točk — usmerja pozornost na pomenske odtenke sveta, ki nas obdaja, ti pa so pogosto navzoči le implicitno, različno za različne skupnosti. Spomeniki v povečani resničnosti delajo te »plasti« vidne in širijo našo zaznavo okolice. Na področju med Goriško, Tržaško pokrajino in Furlanijo so nastale tri literarne pešpoti. Povečana resničnost je nastala na podalgi beril iz projekta EDUKA2 ("Literatura na stičišču 1", ISBN 978-88-7636-311-5 in "Literatura na stičišču 2", ISBN 978-88-7636-313-9).
Ključne besede: obogatena resničnost, literarne pešpoti, literature na stičišču
Objavljeno v RUNG: 13.12.2019; Ogledov: 4186; Prenosov: 0
Gradivo ima več datotek! Več...

3.
Literarne pešpoti : Instalacija na festivalu Pixxelpoint 2019 – 20. mednarodni festival sodobnih umetniških praks
Borja Bovcon, razstava

Opis: Literarne pešpoti/Itineraris leteraris (2019). Povečana resničnost — inačica, ki temelji na geolokacijah zanimivih točk — usmerja pozornost na pomenske odtenke sveta, ki nas obdaja, ti pa so pogosto navzoči le implicitno, različno za različne skupnosti. Spomeniki v povečani resničnosti delajo te »plasti« vidne in širijo našo zaznavo okolice. Na področju med Goriško, Tržaško pokrajino in Furlanijo so nastale tri literarne pešpoti.Za nastanek geografsko določene povečane resničnosti je potrebno (1) zbrati in oblikovati vsebine, ki smiselno dopolnjujejo dojemanje življenjskega prostora; (2) jih shraniti v podatkovno zbirko; (3) zasnovati uporabniško izkušnjo prek (čim lažje) dosegljivih tehničnih rešitev. Projekt je razdeljen na tri povezane segmente: literarnovednega, arhivskega in uporabniškovmesniškega. Prvega je vodila Ana Toroš, nastali sta dve berili v več jezikih o literaturi na stičišču da-našnje Slovenije in Italije. V sodelovanju z informatiki sta Narvika Bovcon in Aleš Vaupotič zasnovala integracijo 2. in 3. točke, realizacijo spomenikov v povečani resničnosti prek platform Layar idr. Za projekt je ključno to, da so tako vsa večpredstavnostna gradiva (3D objekti, videi, spletne strani z besedili idr.) kot informacije o postavitvi 3D skulptur v realni prostor Tržaške in Goriške na strežnikih Univerze v Novi Gorici (licenca CC-BY), kar omogoča večkratno uporabo gradiv v novih projektih. (3D modeli in literarne pešpoti: Narvika Bovcon, Aleš Vaupotič. Urednica besedil: Ana Toroš. Programiranje: Borja Bovcon. Sodelujoči študent: Anej Žagar. Instalacija v Mestni geleriji Nova Gorica v ovirih festivala Pixxelpoint 2019: Preverejena resničnost - 20. mednarodni festival sodobnih umetniških praks, 13.-23. nov. 2019, Nova Gorica, Gorica. Produkcija Raziskovalni center za humanistiko, Univerza v Novi Gorici in projekt EDUKA2, Program sodelovanja Interreg V-A Italija-Slovenija s sredstvi Evropskega sklada za regionalni razvoj, vodilni partner: Slovenski raziskovalni inštitut iz Trsta - SLORI.)
Ključne besede: povečana resničnost, izobražavanje, projekt EDUKA2, literarne pešpoti, literature na stičišču, Trst, Gorica, Devin
Objavljeno v RUNG: 13.12.2019; Ogledov: 3830; Prenosov: 0
Gradivo ima več datotek! Več...

4.
Literarne pešpoti in literatura na stičišču v projektu EDUKA2
Aleš Vaupotič, druga izvedena dela

Opis: Prodestavitev projekta EDUKA2 - Čezmejno upravljanje izobraževanja, ki ga je financiral Program sodelovanja Interreg V-A Italija-Slovenija s sredstvi Evropskega sklada za regionalni razvoj. Predstavitev berila za osnovne šole v Sloveniji in prvostopenjske srednje šole v Italiji (slovenska, furlanska in italijanska verzija) ter beril za srednje šole v Sloveniji in drugostopenjske srednje šole v Italiji (slovenska in italijanska verzija). Nastale so tudi digitalne literarne pešpoti po Devinu, Gorici in Trstu, ki so namenjene obogatitvi pouka književnosti. V tri okolja so postavljeni „literarni spomeniki“ prek določitve geografskih koordinat, nanje pa so povezane pojasnjevalne spletne strani. Del predavanja je bil tudi zgodovinsko-teoretski uvod v raziskave povečane resničnosti.
Ključne besede: povečana resničnost, literatura na stičišču, literarne vede
Objavljeno v RUNG: 30.09.2019; Ogledov: 3168; Prenosov: 0
Gradivo ima več datotek! Več...

5.
TrsT
Vanja Mervič, 2019, umetniško delo

Opis: Video, ki je nastal v povezavi s štirimi literarnimi spomeniki v povečani resničnosti v Trstu. Dela, na katera se video nanaša: Marisa Madieri "Verde acqua", Boris Pahor "Kres v pristanu", Fulvio Tomizza "Materada", Irena Žerjal "Kreda in hijacinte". Video je del projekta Literarna pešpot/Itinerari leterari/Itinerario letterario; produkcija Raziskovalni center za humanistiko, Univerza v Novi Gorici in projekt EDUKA2: Čezmejno upravljanje izobraževanja/Governance transfrontaliera dell'istruzione. Zasnova literarnih pešpoti v Trstu: Narvika Bovcon, Ana Toroš, Aleš Vaupotič. Glasba Stefano Schiraldi "Sufia la bora".
Ključne besede: povečana resničnost, Trst, literatura na stičišču, silos slovenski Narodni dom, Pomol sv. Karla
Objavljeno v RUNG: 20.05.2019; Ogledov: 3987; Prenosov: 0
Gradivo ima več datotek! Več...

6.
À MON SEUL DÉSIR
Narvika Bovcon, Aleš Vaupotič, Vanja Mervič, razstava

Opis: Razstava v stolpu Gradu Kromberk, ki je del Goriškega muzeja. 28. 11.-22. 12. 2017.
Ključne besede: À MON SEUL DÉSIR, knjiga umetnika, literarne avtorice, povečana resničnost, skulptura, vizualizacija podatkov
Objavljeno v RUNG: 05.03.2018; Ogledov: 4046; Prenosov: 0
Gradivo ima več datotek! Več...

7.
O Tomažu, romanu, vojski in sreči
Zoran Božič, 2017, recenzija, prikaz knjige, kritika

Opis: Recenzija knjige prinaša oceno romana Tomaža Kosmača Preko vode do svobode in utrinke iz služenja vojaškega roka avtorja recenzije.
Ključne besede: Preko vode do svobode, Tomaž Kosmač, roman, avtobiografija, Jugoslovanska ljudska armada, Kumbor, Črna gora, SFRJ, mornarica, Prevlaka, Hercegnovi, vezist, vojaški zapor, Kovačič, Resničnost, Beograd, Voždovac, ročni minometalec
Objavljeno v RUNG: 02.10.2017; Ogledov: 4874; Prenosov: 123
.pdf Celotno besedilo (2,94 MB)

8.
Motiv vojne pri Ivanu Cankarju in Levu Nikolajeviču Tolstoju
Daša Medvešček, 2010, diplomsko delo

Ključne besede: diplomske naloge, vojna, fikcija, resničnost, simbolizem, črtica, roman
Objavljeno v RUNG: 15.10.2013; Ogledov: 8640; Prenosov: 621
URL Povezava na celotno besedilo
Gradivo ima več datotek! Več...

Iskanje izvedeno v 0.04 sek.
Na vrh