Repozitorij Univerze v Novi Gorici

Iskanje po repozitoriju
A+ | A- | Pomoč | SLO | ENG

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po
* po starem in bolonjskem študiju

Opcije:
  Ponastavi


1 - 6 / 6
Na začetekNa prejšnjo stran1Na naslednjo stranNa konec
1.
Sodobni pristop k energetski prenovi stavb : Trajnostna gradnja
Marjana Šijanec-Zavrl, Henrik Gjerkeš, Marko Jačimovič, Neva Jejčič, 2018, strokovni članek

Opis: Razvoj trga prenov v stavbnem sektorju se sooča s težavami na celotnem območju Evropske unije, vendar so le te na območju sredozemskih držav nekoliko specifične zaradi okoljskih in klimatskih pogojev, lastniške strukture stanovanjskega sektorja, družbenih in ekonomskih dejavnikov ter posledic gospodarske krize, ki je prizadela večino teh držav. Mednarodni projekt H2020 HAPPEN je namenjen razvoju in širjenju pristopa h globoki oziroma celoviti prenovi stanovanjskih stavb, posebej prilagojenih za države na območju Sredozemlja. Organizacijske in tehnične rešitve ter oblike financiranja bodo uporabljene tudi na pilotnih primerih, informacije z rezultati pa bodo dostopne preko digitalne platforme.
Ključne besede: Trajnostna gradnja, energetska učinkovitost, prenova stavb, Happen
Objavljeno v RUNG: 12.07.2019; Ogledov: 3968; Prenosov: 0
Gradivo ima več datotek! Več...

2.
Ogrevalni sistemi : Prenova večstanovanjske stavbe
2018, radijski ali tv dogodek

Opis: Naše stavbe porabijo več energije kot energija in transport. Po drugi strani prav zgradbe, v katerih živimo, predstavljajo največji varčevalni potencial, sploh če poskrbimo za dobro izolacijo fasade, podstrešja in drugih delov hiše, z zamenjavo ogrevalnega sistema in zamenjavo oken pa bi se poraba energije lahko zmanjšala tudi za 50 in celo več odstotkov.Stanovalci bloka na Vranskem so se zato odločili za temeljito energetsko prenovo stavbe, ki danes predstavlja dobro prakso v Sloveniji in študijski primer tudi za strokovnjake na področju energetike.
Ključne besede: Oskrba z energijo, prenova stavb, učinkovita raba energije, obnovljivi viri energije
Objavljeno v RUNG: 24.01.2018; Ogledov: 4479; Prenosov: 0
Gradivo ima več datotek! Več...

3.
Oskrba stavbe z energijo in OVE z vidika izpolnjevanja sNES kriterijev pri celoviti prenovi stavb
Henrik Gjerkeš, 2017, objavljeni povzetek strokovnega prispevka na konferenci

Opis: Pri optimalni zasnovi stavbe sta gradnja ali obnova stavb in trajnostna oskrba z energijo neločljivo povezana dela, ki morata biti obravnavana celovito, na stroškovno optimalen, okolju prijazen in družbeno odgovoren način. sNES standardi zahtevajo višjo stopnjo učinkovitosti, ob hkratni skrbni stroškovno-optimalni analizi alternativnih sistemov za oskrbo z energijo, ki so na voljo na/blizu območja stavbe/soseske - in to brez poseganja v kakovost bivanja stanovalcev
Ključne besede: Skoraj nič-energijske stavbe, obnovljivi viri energije, prenova stavb
Objavljeno v RUNG: 24.01.2018; Ogledov: 3738; Prenosov: 232
.pdf Celotno besedilo (3,14 MB)

4.
Pri usklajevanju lastnikov imajo ključno vlogo upravniki : Energijske prenove
Julijana Bavčar, 2017, intervju

Opis: Lastnike stanovanj za energijsko prenovo večstanovanjskih stavb motivira ponudba subvencij, veliko vlogo pa igra tudi povračilni rok za posamezne ukrepe. Pogosto se odločijo za tiste, ki so cenejši in se prej izplačajo, zato ostanejo na pol poti. Ker se razmere pri doseganju energetskih kazalnikov vedno bolj zaostrujejo, tehnologije pa so čedalje zahtevnejše, so uspešni projekti, za katere imajo lastniki že v fazi sprejemanja odločitev strokovno tehnično podporo. O nepogrešljivih korakih za uspešno izvedbo celovite energijske prenove, katere najotipljivejša rezultata sta prihranek za energijo in ugodnejše bivanje, smo se pogovarjali z dr. Marjano Šijanec Zavrl, mag. Mihom Tomšičem in dr. Henrikom Gjerkešem z Gradbenega inštituta ZRMK.
Ključne besede: Prenova večstanovanjskih stavb, upravniki, učinkovita raba energije
Objavljeno v RUNG: 24.01.2018; Ogledov: 4706; Prenosov: 0
Gradivo ima več datotek! Več...

5.
6.
Raziskava o vplivu prenove šole na učitelje in učence
Matej Česnik, 2006, diplomsko delo

Opis: Diplomska naloga predstavlja spremembo šolskega delovnega okolja v Osnovni šoli Ivana Roba v Šempetru pri Gorici in njen vpliv na učitelje in učence. Najprej so predstavljeni zbrani podatki o nujnosti prenove in razširitve šole in njeni realizaciji, pa tudi pomen, ki ga šolskemu delovnemu okolju pripisujejo nekateri strokovnjaki in nekatera priporočila le-teh o oblikovanju šolskega delovnega okolja. Nato je opisano prenovljeno šolsko delovno okolje v prostorsko povečani in barvno prenovljeni šoli; za nazornejšo predstavitev je uporabljeno tudi slikovno gradivo. Za potrebe te naloge je bila med učitelji in učenci izvedena anonimna anketa, ki je pokazala, kako oboji ocenjujejo prenovljeno delovno okolje in njegov vpliv nanje. Rezultati ankete so predstavljeni z grafi in dodatno obdelani z metodo [hi] [sup] 2 testa. Šolsko delovno okolje je nedvomno velikega pomena tako za učence kot tudi za učitelje, zato je gotovo zelo važno, kako ga oboji dojemajo in kako se v njem počutijo.
Ključne besede: diplomske naloge, osnovne šole, delovno okolje, prenova stavb, psihološki vplivi
Objavljeno v RUNG: 15.10.2013; Ogledov: 4841; Prenosov: 370
URL Povezava na celotno besedilo
Gradivo ima več datotek! Več...

Iskanje izvedeno v 0.03 sek.
Na vrh