Repozitorij Univerze v Novi Gorici

Iskanje po repozitoriju
A+ | A- | Pomoč | SLO | ENG

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po
* po starem in bolonjskem študiju

Opcije:
  Ponastavi


1 - 2 / 2
Na začetekNa prejšnjo stran1Na naslednjo stranNa konec
1.
Analiza zagotavljanja kakovosti v proizvodnem procesu : diplomsko delo
Alma Memišević, 2024, diplomsko delo

Opis: V današnjem dinamičnem poslovnem okolju se podjetja soočajo s stalnimi izzivi v smislu izboljšanja kakovosti svojih proizvodnih procesov. Temeljni cilj vsakega podjetja je zagotoviti, da so njihovi proizvodi ali storitve izdelani ali opravljeni s stalno visoko kakovostjo. Analiza zagotavljanja kakovosti v proizvodnem procesu prikazuje ključno orodje, ki omogoča podjetjem sistematično proučevanje, nadzorovanje in izboljševanje ključnih vidikov proizvodnih postopkov. Ta pristop ne pomaga le preprečevati morebitne napake v proizvodnem ciklu, ampak hkrati omogoča prilagajanje spremembam na trgu, upoštevanje najnovejše tehnologije in učinkovite odgovore na spreminjajoče se zahteve potrošnikov. Središče pozornosti pri analizi za zagotavljanje kakovosti zajema natančno spremljanje vsake faze proizvodnje od začetnih surovin do končnega izdelka. Vključuje elemente, kot so kontrola surovin, stalno spremljanje ključnih obratovalnih parametrov, redne laboratorijske analize, skladnost z uveljavljenimi standardi kakovosti in zakonodajo, vzpostavitev sistema sledljivosti ter nenehno izboljševanje procesov in pristopov, ki pomagajo podjetju izboljšati kakovost na tej stopnji. Ključni elementi, ki zagotavljajo doslednost in varnost proizvodnje, so tudi certifikati kakovosti in usposabljanje zaposlenih. Analiza zagotavljanja kakovosti ni le ukrep za izpolnjevanje standardov, temveč tudi nujen korak za zadovoljevanje pričakovanih kupcev, izgradnjo zaupanja v blagovno znamko in preprečevanje morebitnih težav v proizvodnem procesu. S poudarkom za preprečevanje napak in stalnih izboljšav je ta analiza ključna za doseganje visokokakovostnih izdelkov in ohranjanje konkurenčnosti na trgu ter ohranjanje tržne konkurenčnosti.
Ključne besede: diplomske naloge, proizvodni procesi, izboljšanje kakovosti, FMEA analiza, serijska proizvodnja, SWOT analiza
Objavljeno v RUNG: 03.10.2024; Ogledov: 967; Prenosov: 17
.pdf Celotno besedilo (1,54 MB)

2.
Izdelava matrike prenastavljanja orodij : Izdelava matrike prenastavljanja orodij
Andrej Kavčič, 2016, diplomsko delo

Opis: V proizvodnih procesih se stremi k čim večji izkoriščenosti strojev in zmanjšanju, časov, ki ne prinašajo dodane vrednosti. Eden izmed teh dejavnikov so tudi časi prenastavljanja strojev iz enega polizdelka na drugega. V podjetju Kolektor Sikom imamo urejen sistem metode total productive maintenance (TPM), ki se ukvarja z zmanjšanjem zastojev v procesu. Z analizo zastojev v proizvodnji programa tračnih komutatorjev (HB) je bilo ugotovljeno, da sta med največjimi postavkami zastojev menjava orodij in nastavljanje med procesom. Z namenom nižanja stroškov zastojev so v podjetju oblikovali projektno skupino, ki naj bi ugotovila dejansko stanje in definirala organizacijske ukrepe, s katerimi bomo zmanjšali obstoječe čase menjave orodij. Z izdelavo matrike prenastavljanja pa bo pripravljen optimalen vhod za planiranje. Moja naloga je bila sodelovanje v projektni skupini Optimizacija procesa menjave orodij, pripraviti smernice za izdelavo matrike prenastavljanja, ki naj bi ponazarjala medsebojna razmerja pri prenastavljanju med različnimi produkti, ki se jih izdeluje na začetnih linijah pri proizvodnji HB komutatorskega programa in izdelati matriko prenastavljanja. Ta naj bo čim enostavneje prikazovala sorodstvena razmerja med polizdelki, bila čim bolj enostavna za uporabo in primerna za nadgrajevanje glede na spremembe v proizvodnji. Matrika je bila izdelana in prikazana kot uporaben pripomoček za doseganje optimalne razporeditve polizdelkov na proizvodnih linijah za novozaposlenega planerja.
Ključne besede: Matrika prenastavljanja, pogojni stavek, MS Excel, proizvodni procesi, zastoji.
Objavljeno v RUNG: 11.04.2016; Ogledov: 6428; Prenosov: 261
.pdf Celotno besedilo (1,23 MB)

Iskanje izvedeno v 0.01 sek.
Na vrh