Repozitorij Univerze v Novi Gorici

Iskanje po repozitoriju
A+ | A- | Pomoč | SLO | ENG

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po
* po starem in bolonjskem študiju

Opcije:
  Ponastavi


1 - 10 / 23
Na začetekNa prejšnjo stran123Na naslednjo stranNa konec
1.
Povečano omrežje za stabilno oskrbo zemeljskega plina v Sloveniji
Drago Papler, 2022, strokovni članek

Ključne besede: zemeljski plin, infrastruktura, omrežje, tehnologije
Objavljeno v RUNG: 24.09.2024; Ogledov: 169; Prenosov: 0
Gradivo ima več datotek! Več...

2.
Ogrevanje na lesne pelete in trajnostne tehnologije ogrevanja v Sloveniji : magistrsko delo
Andrea Stefanović, 2024, magistrsko delo

Opis: Onesnaženost okolja iz leta v leto predstavlja večji problem, na kar vpliva veliko dejavnikov. Ena izmed možnosti reševanja okolja je izboljšanje tehnologij ogrevanja. Slovenija je država z veliko gozdnate površine in prav zaradi tega je tu zaznan potencial napredka prihodnosti z vidika predelave lesa in ogrevanja z njegovo uporabo. Ekonomsko stroškovno učinkovit, eden izmed najmanjših onesnaževalcev okolja in enostaven za uporabo so nekatere od največjih prednosti uporabe lesenih peletov. Leseni peleti pa niso edini možen viri trajnostnih tehnologij ogrevanja, kar bomo ugotovili skozi magistrsko nalogo. Pri takšnih tehnologijah ogrevanja je potrebno, da je produkt koristen za družbo in gospodarstvo in, da nima negativnega vpliva na okolje. Motivacija za izbrano temo magistrske naloge izvira iz želje po novem znanju na tem področju, saj verjamem, da se po področje izjemno dobro razvijalo in da obstaja velik potencial za napredek. Namen magistrske naloge je analiziranje ogrevanja s pomočjo trajnostnih tehnologij ogrevanja s stroškovnega, uporabniškega in okolje varstvenega vidika. Končni cilj naloge je ugotoviti kateri način ogrevanja je najbolj efektiven in cenovno dostopen, pa tudi kateri vir za ogrevanje je trenutno najbolj uporabljen na trgu.
Ključne besede: ogrevanje, samooskrba, trajnostne tehnologije, gospodarstvo, ogljični odtis, Slovenija, magistrske naloge
Objavljeno v RUNG: 05.06.2024; Ogledov: 843; Prenosov: 7
.pdf Celotno besedilo (2,08 MB)

3.
Načrtovanje in izgradnja spletne aplikacije za lokalizacijo polnilnic za električna vozila : diplomsko delo
Nikola Kurdumanović, 2024, diplomsko delo

Opis: Z naraščajočo uporabo električne mobilnosti se povečuje potreba po učinkoviti polnilni infrastrukturi za električna vozila. V diplomskem delu raziskujemo področje vse večje uporabe spletnih in mobilnih aplikacij za lokalizacijo polnilnih postaj za električna vozila, in sicer tako v svetu kot v Sloveniji. Opisani so principi razvoja in implementacije tovrstnih spletnih aplikacij s poudarkom na uporabi različnih tehnologij, kot so: JavaScript, HTML (ang. HyperText Markup Language), CSS (ang. Cascading Style Sheets) in drugih za ustvarjanje funkcionalnih aplikacijskih komponent. Navdih za raziskavo izhaja iz zanimanja za sodobne tehnologije ob upoštevanju naraščajoče potrebe lastnikov električnih avtomobilov po zanesljivih informacijah o možnih lokacijah polnjenja. V okviru diplomskega dela smo v grobem načrtali in razvili prototip aplikacije, ki omogoča hiter dostop do potrebnih informacij o polnilnih postajah. Rezultati naše raziskave so nam omogočili uvid in boljše razumevanje sodobnih tehnologij ter njihove praktične uporabe.
Ključne besede: diplomske naloge, električna mobilnost, polnilna infrastruktura, spletne aplikacije, tehnologije razvoja aplikacij, prototip aplikacije
Objavljeno v RUNG: 26.04.2024; Ogledov: 1201; Prenosov: 14
.pdf Celotno besedilo (1,40 MB)

4.
Summer Hacktown 2023
Jurij Urbnčič, druga izvedena dela

Ključne besede: Hackathon, Inovacije, Globoke Tehnologije
Objavljeno v RUNG: 03.11.2023; Ogledov: 1475; Prenosov: 4
URL Povezava na datoteko
Gradivo ima več datotek! Več...

5.
Tehnologije in ogrodja za razvoj spletnih aplikacij na strani odjemalca
Martin Mitev, 2023, diplomsko delo

Opis: V diplomskem delu smo v vlogi mladega razvijalca raziskovali tehnologije in ogrodja za razvoj spletnih aplikacij na strani odjemalca. V njej smo opravili pregled teoretičnih izhodišč izbranega področja. Analizirali smo pomen tehnologij in ogrodij za razvoj spletnih aplikacij. Uporabili smo deskriptivno metodo raziskovanja, vsako tehnologijo in ogrodja smo podrobno opisali ter izpostavili prednosti in slabosti. Raziskovane tehnologije so bile sistemi za nadzor različic, linterji in urejevalniki kode, pregledovalniki tipov in enostranske spletne aplikacije. Zasnovali smo raziskovalni načrt in poiskali podatke na strokovnih spletnih platformah. Zbrane podatke smo uporabili pri izvedbi empirične raziskave najbolj razširjenih JavaScript ogrodij. Z rezultatom raziskave smo dobili vpogled v trg ogrodij, ki so na voljo razvijalcem in jih analizirali. Na osnovi vseh ugotovitev smo naredili sklop tehnologij in ogrodij za sodoben razvoj na strani odjemalca in zasledili naš cilj diplomskega dela. Dodajamo, da je skupnost razvijalcev na strokovnih platformah zelo pomembna, saj se na ta način izmenjuje znanje. Mreženje predstavlja temelj pri reševanju vsakodnevnih problemov, s katerimi se srečujejo razvijalci začetniki.
Ključne besede: tehnologije, ogrodje, razvoj, stran odjemalca, spletna aplikacija, koda
Objavljeno v RUNG: 23.01.2023; Ogledov: 1983; Prenosov: 56
.pdf Celotno besedilo (810,97 KB)

6.
Center zelenih tehnologij
Matjaž Valant, 2022, strokovni članek

Ključne besede: trajnost, zelene tehnologije, razogljičenje
Objavljeno v RUNG: 23.03.2022; Ogledov: 2412; Prenosov: 0
Gradivo ima več datotek! Več...

7.
Načrt in prilagoditev e-platforme za izobraževanje študentov tehniških ved z mobilnimi tehnologijami
Eva Battistel, 2021, magistrsko delo

Opis: Uvedba e-izobraževanja s pomočjo sodobne informacijsko komunikacijske tehnologije, ki so jo še pospešila aktualna dogajanja v družbi zaradi pandemije covid-19, prinaša univerzam številne prednosti: manjše stroške, hitrejše in učinkovitejše učenje, urjenje spomina in pridobivanje kompetenc z večpredstavnimi pripomočki. Hkrati prinaša tudi nekaj slabosti: pomanjkanje neposrednega stika in dvosmerne komunikacije z udeleženci, negotovost začetne faze testiranja in uvajanja novih metod dela in poučevanja, povečanje potrebnega časa pred zaslonom. Namen magistrskega dela je predstaviti področje spletnega izobraževanja v sodobni družbi in pokazati njegovo konkretno uporabnost pri izbranem študijskem predmetu. Motivacija za izbiro te tematike izhaja iz osebnega zanimanja za področje, pa tudi iz potrebe po tečaju za hitro in učinkovito izboljšanje osnovnega znanja in kompetenc iz linearne algebre, ki so jo zasledili na ameriški univerzi iz Los Angelesa. Delo je potekalo po fazah: izbira ustrezne platforme za e-izobraževanje za predmetne vsebine, sestava tečaja in priprava vsebin, sestava evalvacijskih anket za merjenje uspešnosti programa in analiza povratne informacije študentov o tečaju. Pri izdelavi učnih vsebin za mobilno spletno aplikacijo v okolju Moodle smo uporabili različne metode, ki pritegnejo pozornost uporabnika pri izvedbi tečaja in izboljšajo komunikacijo študent-učitelj. Razvito aplikacijo e-učenja, ki je preprosto uporabna na pametnih mobilnih napravah, smo testno preizkusili na manjši skupini študentov. Na podlagi analize njihovih odgovorov na anketni vprašalnik smo ugotovili, da so študenti z uporabo aplikacije pomembno izboljšali poznavanje osnov iz linearne algebre in opravili tečaj z visoko motiviranostjo in zadovoljstvom.
Ključne besede: e-izobraževanje, mobilne tehnologije, Moodle, linearna algebra, univerza
Objavljeno v RUNG: 01.03.2021; Ogledov: 3771; Prenosov: 142
.pdf Celotno besedilo (1,09 MB)

8.
Power-to-Solid Solution for high Efficiency Seasonal Grid Energy Storage
Matjaž Valant, 2020, objavljeni povzetek znanstvenega prispevka na konferenci (vabljeno predavanje)

Ključne besede: shranjevanje energije, elektroliza, vodikove tehnologije
Objavljeno v RUNG: 22.12.2020; Ogledov: 3476; Prenosov: 27
URL Povezava na datoteko

9.
V energetiki lahko revolucijo izvedemo z novimi tehnologijami
Matjaž Valant, 2019, strokovni članek

Ključne besede: energetika, hranilniki energije, nove tehnologije
Objavljeno v RUNG: 04.06.2020; Ogledov: 3779; Prenosov: 0
Gradivo ima več datotek! Več...

10.
Iskanje izvedeno v 0.04 sek.
Na vrh