Repozitorij Univerze v Novi Gorici

Iskanje po repozitoriju
A+ | A- | Pomoč | SLO | ENG

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po
* po starem in bolonjskem študiju

Opcije:
  Ponastavi


1 - 4 / 4
Na začetekNa prejšnjo stran1Na naslednjo stranNa konec
1.
Barve v filmu
Alen Dolšak, 2021, diplomsko delo

Opis: V pričujočem diplomskem delu sem predstavil potek celotnega postopka barvne obdelave filma, orodja, ki jih uporabljamo pri tem postopku, ter osnovno znanje, ki ga potrebujemo za barvno obdelavo filma. Poleg tega sem se dotaknil teorije barve ter razumevanja, kako barve delujejo kot pripovedovalno sredstvo na podzavestno (čustveno) raven. Opis procesov je razdeljen na dva dela, in sicer na opis procesa, ki izvaja večina študentov, ter opis procesa, ki sem ga sam uporabljal zaradi posebnih ciljev, ki sem si jih zadal za svoj praktični del diplomske naloge. V zadnjem delu diplomske naloge sem opisal cilje svojega praktičnega dela, filma z naslovom Preden odideš, kako sem jih dosegel ter težave, na katere sem naletel med montažo filma.
Ključne besede: barvna korekcija, barvni prostor, LUT, logaritmični zapis, HDR, video montaža
Objavljeno v RUNG: 20.12.2021; Ogledov: 2052; Prenosov: 82
.pdf Celotno besedilo (1,58 MB)
Gradivo ima več datotek! Več...

2.
Primerjava ročnega in avtomatskega spremljanja podatkov proizvodnega procesa na primeru proizvodne linije alternatorjev : diplomsko delo
Nejra Ajanović, 2021, diplomsko delo

Opis: V diplomskem delu se ukvarjamo s preverjanjem kakovosti delovanja proizvodnje in kakovosti izdelkov na proizvodni liniji montaže alternatorjev. Opisujemo dele izdelka in kako poteka njegova sestava. Pri tem določimo, katere meritve in parametre moramo zagotoviti pri izdelavi kakovostnega izdelka za boljše razumevanje obravnavane vsebine. Ugotavljamo, ali avtomatsko spremljanje podatkov (statistični nadzor procesa) že zamenjuje ročno spremljanje podatkov ter človeški del, ki je v vsakem proizvodnem procesu neizogiben. Avtomatski način je opisan s SPC metodologijo in njenim delovanjem v ozadju orodja Q-DAS. Ročni način preverjanja podatkov je opisan z izvajanjem večnivojskih presoj procesa. Na proizvodni liniji montaže sta obe metodi aktualni in se trenutno izvajata hkrati, vendar se rezultati uporabljajo za različne namene in se rezultati med seboj dopolnjujejo. Ugotavljamo, koliko so podatki kakovostni, sledljivi in uporabni, glede na način zbiranja podatkov. Zaključek smo naredili na podlagi teoretičnega in praktičnega primerjanja metod, končnih poročil in statistik.
Ključne besede: diplomske naloge, proizvodna linija, montaža alternatorjev, večnivojske presoje procesa, statistični nadzor, spremljanje podatkov, uporaba podatkov
Objavljeno v RUNG: 05.10.2021; Ogledov: 2880; Prenosov: 169
URL Povezava na celotno besedilo
Gradivo ima več datotek! Več...

3.
Panther im Nebel
Peter Purg, 2014, umetniško delo

Opis: Inspiriert von Nietzsche, Strauss, Rilke und .. Aufgenommen & geschnitten am 17.12. 2013 .. Musik: Richard Strauss, Don Quixote, OP. 35 Var VII.
Ključne besede: video, montaža, panter, Rilke, Nietzsche, Strauss, Kihot
Objavljeno v RUNG: 06.07.2016; Ogledov: 3921; Prenosov: 0

4.
Optimizacija optičnega nadzora naprave za površinsko montažo elektronskih komponent
Andrea Torroni, 2015, diplomsko delo

Opis: Namen diplomskega dela je odpravljanje napak na liniji za površinsko montažo elektronskih komponent (SMD). Delo na tej liniji je pokazalo, da so na izdelkih prisotne napake. Te zaradi problematičnega reševanja nepravilnosti zaustavljajo celotni proizvodni proces, za odpravljanje pa se porabi veliko časa. Proces ni več popolnoma avtomatski, kot se za to linijo zahteva. Težave nastajajo predvsem zaradi velikega števila težko predvidljivih vzrokov, ki povzročajo napake. Te lahko nastajajo na vseh napravah linije, glede na nastanek pa jih lahko zberemo v skupine. S pomočjo nekaterih izdelkov bomo analizirali vse najpogostejše napake. Raziskali bomo realne vzroke za nepravilnosti na vseh napravah na liniji in opisali rešitve za nastale težave. Te bomo z lastnimi izkušnjami tudi utemeljili. S tem delom si bodo lahko operaterji in drugi, ki jih zanima delo na tej liniji, pomagali pri reševanju napak. Opisi reševanja napak naj bi operaterje vodili k hitremu in trajnemu odpravljanju napak. Ocenili bomo, kolikšne so časovne izgube zaradi nepravilnosti oziroma kolikšen delež časovne optimizacije lahko dosežemo z odpravljanjem določenega števila napak. Cilj je doseči vsaj 5-% časovno izboljšavo na celotni proizvodnji elektronskih vezij. To bo za podjetje pomenilo znaten prihranek. Delo bo prineslo tudi nova zavedanja o pomembnosti odpravljanja napak na liniji.
Ključne besede: elektronika, površinska montaža elementov, avtomatska optična inšpekcija, napake, izboljšave
Objavljeno v RUNG: 05.10.2015; Ogledov: 6665; Prenosov: 290
.pdf Celotno besedilo (1,75 MB)

Iskanje izvedeno v 0.02 sek.
Na vrh