Repozitorij Univerze v Novi Gorici

Izpis gradiva
A+ | A- | Pomoč | SLO | ENG

Naslov:ŁUKASIEWICZ ANTI FUZZY SUBALGEBRAS OF BCK/BCI-ALGEBRAS
Avtorji:ID Kang, Jeong Gi, Gyeongsang National University (Avtor)
ID bordbar, Hashem, University of Nova Gorica (Avtor)
Datoteke: Gradivo nima datotek, ki so prostodostopne za javnost. Gradivo je morda fizično dosegljivo v knjižnici fakultete, zalogo lahko preverite v COBISS-u. Povezava se odpre v novem oknu
Jezik:Angleški jezik
Vrsta gradiva:Delo ni kategorizirano
Tipologija:1.01 - Izvirni znanstveni članek
Organizacija:UNG - Univerza v Novi Gorici
Opis:Abstract. The subalgebra of BCK/BCI-algebra using Łukasiewicz anti fuzzy set introduced by Jun is studied in this article. The concept of Łukasiewicz anti fuzzy subalgebra of a BCK/BCI-algebra is introduced, and several properties are investigated. The relationship between anti fuzzy subalgebra and Łukasiewicz anti fuzzy subalgebra is given, and the characterization of a Łukasiewicz anti fuzzy subalgebra is discussed. Conditions are found in which a Lukasiewicz anti fuzzy set is a Lukasiewicz anti fuzzy subalgebra Finally, conditions under which ⋖-subset, Υ- subset, and anti-subset become subalgebra are explored.
Ključne besede:Anti fuzzy subalgebra, Łukasiewicz anti fuzzy set, Łukasiewicz anti fuzzy subalgebra, ⋖-subset, Υ-subset, anti subset
Verzija publikacije:Objavljena publikacija
Leto izida:2025
Št. strani:687-696
Številčenje:5, 49
PID:20.500.12556/RUNG-7986 Novo okno
COBISS.SI-ID:142357763 Novo okno
NUK URN:URN:SI:UNG:REP:7HQGYY43
Datum objave v RUNG:20.02.2023
Število ogledov:2192
Število prenosov:0
Metapodatki:XML DC-XML DC-RDF
:
KANG, Jeong Gi in BORDBAR, Hashem, 2025, ŁUKASIEWICZ ANTI FUZZY SUBALGEBRAS OF BCK/BCI-ALGEBRAS. Kragujevac Journal of Mathematics [na spletu]. 2025. Vol. 5, no. 49, p. 687–696. [Dostopano 3 april 2025]. Pridobljeno s: https://repozitorij.ung.si/IzpisGradiva.php?lang=slv&id=7986
Kopiraj citat
  
Skupna ocena:
0.5
1
1.5
2
2.5
3
3.5
4
4.5
5
(0 glasov)
Vaša ocena:Ocenjevanje je dovoljeno samo prijavljenim uporabnikom.
Objavi na:Bookmark and Share


Postavite miškin kazalec na naslov za izpis povzetka. Klik na naslov izpiše podrobnosti ali sproži prenos.

Gradivo je del revije

Naslov:Kragujevac Journal of Mathematics
Leto izida:2025

Licence

Licenca:CC BY 4.0, Creative Commons Priznanje avtorstva 4.0 Mednarodna
Povezava:http://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.sl
Opis:To je standardna licenca Creative Commons, ki daje uporabnikom največ možnosti za nadaljnjo uporabo dela, pri čemer morajo navesti avtorja.
Začetek licenciranja:20.02.2023

Nazaj