Repository of University of Nova Gorica

Search the repository
A+ | A- | Help | SLO | ENG

Query: search in
search in
search in
search in
* old and bologna study programme

Options:
  Reset


1 - 5 / 5
First pagePrevious page1Next pageLast page
1.
Analiza pogleda zaposlenih na organizacijsko klimo v podjetju ZEP Group
Ajdin Mujezinović, 2023, undergraduate thesis

Abstract: Diplomsko delo obravnava pogled zaposlenih na organizacijsko klimo v podjetju ZEP Group. Cilj raziskave je bil analizirati organizacijsko klimo ter proučiti njeno povezavo z zadovoljstvom zaposlenih. V uvodnem delu diplomskega dela je predstavljena problematika, nato pa je podrobno opisana organizacijska klima (vrste, elementi, merjenje, dimenzije organizacijske klime ter razlika med organizacijsko klimo in organizacijsko kulturo). Da bi pridobili relevantne podatke za analizo, smo izvedli raziskavo v podjetju ZEP Group s pomočjo vprašalnika, ki so ga izpolnili zaposleni v podjetju. Rezultati raziskave so pokazali, da je povprečna ocena organizacijske klime v podjetju ZEP Group 5.48, pri čemer je dimenzija "notranje komuniciranje in informiranje" prejela najvišjo oceno: 5,88. Po drugi strani pa je bila najslabše ocenjena dimenzija "plača" s povprečno oceno: 5,11. Vprašalnik za merjenje zadovoljstva zaposlenih je prejel povprečno oceno: 5,52. Na podlagi rezultatov vprašalnika so bili podani predlogi za izboljšanje organizacijske klime in zadovoljstva zaposlenih v podjetju ZEP Group. Poudarjeni sta bili pomembnost ustreznega notranjega komuniciranja in informiranja ter potreba po prilagoditvah v zvezi s plačami zaposlenih, da bi spodbudili pozitivno organizacijsko klimo in povečali zadovoljstvo zaposlenih.
Keywords: zadovoljstvo zaposlenih, vprašalnik, organizacijska klima, dimenzije organizacijske klime, merjenje organizacijske klime
Published in RUNG: 03.10.2023; Views: 686; Downloads: 22
.pdf Full text (2,51 MB)

2.
Kemija, ki rešuje vsakdanje probleme
2021, interview

Keywords: kemija, Preglova nagrada, znanstveni vprašalnik, intervjuji
Published in RUNG: 17.02.2021; Views: 2364; Downloads: 96
URL Link to full text
This document has many files! More...

3.
Svojilni pridevniki iz samostalnikov 2. moške sklanjatve
Ana Cukjati, 2016, undergraduate thesis

Abstract: V diplomski nalogi preverjam, katera končnica prevladuje pri svojilnih pridevnikih iz samostalnikov 2. moške sklanjatve v dejanski rabi. Glede na Slovensko slovnico (Toporišič 2000: 196) naj bi to bila končnica -ov-/-ev-, vendar se v rabi pojavlja tudi končnica -in-. V diplomski nalogi raziskujem svojilne pridevnike iz tistih samostalnikov 2. moške sklanjatve, ki jih kot primere podskupin te sklanjatve omenja Plesničarjeva (2012) – zanima me namreč, ali podskupine, ki jih omenja, vplivajo na izbiro končnice svojilnih pridevnikov. Le-te najprej preverjam v korpusu Gigafida, in sicer najprej v vseh korpusnih besedilih, nato pa samo v internetnih besedilih v Gigafidi. Izbiro končnice svojilnih pridevnikov iz samostalnikov 2. moške sklanjatve preverjam tudi s sestavljenim vprašalnikom, na katerega je odgovarjalo 50 ljudi. Korpusni rezultati kažejo, da pri svojilnih pridevnikih iz samostalnikov 2. moške sklanjatve večinoma prevladuje končnica -ov-/-ev-, podobno kažejo tudi rezultati vprašalnika, le da se tu končnica -in- relativno pojavlja večkrat. Rezultati celotne raziskave kažejo, da se končnica -in- večkrat pojavlja na samostalnikih 1. skupine 2. moške sklanjatve, kar posredno dodatno upravičuje postulacijo podskupin, ki jih odkriva Plesničarjeva (2012). Pri pridevnikih iz samostalnikov 1. skupine 2. moške sklanjatve torej prihaja do kar velikega razkoraka med rabo in normo, ki zapoveduje, naj imajo vsi samostalniki moškega spola svojilnopridevniško končnico -ov-/-ev- (Toporišič 2000: 196).
Keywords: 2. moška sklanjatev, svojilni pridevniki, oblikoslovje, korpus, vprašalnik.
Published in RUNG: 30.11.2016; Views: 7708; Downloads: 305
.pdf Full text (1,12 MB)

4.
FLUKTUACIJA IN ODSOTNOST Z DELA V IZBRANIH ORGANIZACIJAH
Simon Marolt, 2016, undergraduate thesis

Abstract: Ni skrivnost, da prav vsak, ki ima kapital, lahko ustanovi podjetje ter kupi opremo in stroje, ne more pa kupiti delovne klime in znanja, saj slednje v podjetje prinesejo ljudje, ki se tam zaposlijo, zato mora vodstvo poskrbeti, da se njegovi zaposleni na svojih delovnih mestih dobro počutijo in s svoje strani na ta način podjetju doprinesejo največ, kar lahko. Prav gotovo drži, da je delovna klima povezana tudi z absentizmom in fluktuacijo. Iz letnih poročil podjetja Mineralka, d. o. o., je izhajalo, da se med obema enotama kažejo velika odstopanja, kar vpliva tako na kvaliteto izdelkov kot na cenovno politiko, ima pa lahko negativen vpliv tudi na druge dejavnike poslovanja družbe kot celote. Zato smo se odločili preveriti delovno klimo v obeh enotah, tako v matični družbi Sloveniji kot tudi v avstrijski podružnici. V diplomski nalogi najprej na kratko spoznamo teoretična izhodišča absentizma in fluktuacije, sledi predstavitev matične slovenske družbe in avstrijske podružnice. Da bi ugotovili vzroke za absentizem in fluktuacijo, se v nadaljevanju izvede konkretna raziskava obeh pojavov za obdobje dveh poslovnih let, potem pa vsem zaposlenim v obeh podjetjih razdeli anketne vprašalnike, da bi tudi na podlagi njihovih odgovorov ugotovili, kakšne so razlike med podjetjema oz. kateri dejavniki v največji meri vplivajo na oba omenjena pojava kot tudi na splošno zadovoljstvo zaposlenih. V zadnjem delu naloge so predstavljeni rezultati ankete, predlogi za izboljšanje delovne klime in ukrepi, za katere delodajalec pričakuje, da bodo zmanjšali pojavljanje absentizma in fluktuacije v obeh podjetjih.
Keywords: absentizem, fluktuacija, delovna klima, vprašalnik, analiza, promocija zdravja
Published in RUNG: 27.09.2016; Views: 5310; Downloads: 273
.pdf Full text (6,50 MB)

5.
Uvajanje metode 20 ključev v podjetje
Nerma Čotar, 2015, undergraduate thesis

Abstract: Osnovni namen diplomskega dela je predstaviti probleme poslovanja, komunikacije in organizacije znotraj podjetja ter spoznati metodo 20 ključev, ki skuša oceniti trenutno stanje v podjetju in najti ustrezne izboljšave. V obravnavanem podjetju smo opravili intervjuje s šestimi zaposlenimi ter izvedli anketiranje o predlogih za izboljšanje stanja na področju štirih sidrnih dejavnikov. Na osnovi izidov iz vprašalnika smo ugotovili, da so bili ti dobro sprejeti (povprečna ocena 4,4) ter da se predlogi po pomembnosti malo razlikujejo (standardni odklon 0,54). Ugotovitve iz teoretičnega pregleda domače in tuje strokovne literature ter spoznanja iz opravljene terenske raziskave v izbranem podjetju naj bi lastnikom, managerjem in zaposlenim služile kot pripomoček za trajnostno izboljševanje poslovanja.
Keywords: management, metoda 20 ključev, podjetje, predlogi, vprašalnik
Published in RUNG: 08.07.2015; Views: 6814; Downloads: 349
.pdf Full text (1,08 MB)

Search done in 0.03 sec.
Back to top