Repozitorij Univerze v Novi Gorici

Iskanje po repozitoriju
A+ | A- | Pomoč | SLO | ENG

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po
* po starem in bolonjskem študiju

Opcije:
  Ponastavi


1 - 3 / 3
Na začetekNa prejšnjo stran1Na naslednjo stranNa konec
1.
STRUKTURA ZAPOSLOVANJA V ČASU GOSPODARSKE KRIZE IN PO NJEJ
Andrej Peršič, 2020, magistrsko delo

Opis: Magistrska naloga preučuje vpliv in posledice, ki jih je prinesla gospodarska kriza leta 2008 na področje zaposlovanja pri nas. Vsaka kriza in zlom gospodarstva prinese nove prilagoditve, tako na nivoju sistema in podjetij kot tudi posameznika ter hkrati omogoča premislek o tem, kako ravnati v prihodnje. Ključni del naloge zato predstavlja raziskava, ki postavlja v ospredje odnos posameznika do zaposlitve, njegove odzive na brezposelnost ter pričakovanja ob izbiri in zasedbi novega delovnega mesta. Analiza odgovorov ponuja oblikovanje določenih rešitev in predlogov, kako se lahko ob znakih krize odzovejo podjetja in še toliko bolj posamezniki, ki ostanejo brez zaposlitve ali so soočeni s spremembo delovnega mesta. Zanimiv izsledek je tudi razkorak v miselnosti mladih iskalcev zaposlitve v primerjavi s starejšimi generacijami, saj že nakazuje nove smernice pri oblikovanju delovnih mest v prihodnosti. Naloga s preučevanjem in prikazom sprememb v zaposlenosti prebivalstva ter ovrednotenjem odnosa do zaposlitve in brezposelnosti v današnjem času ponuja vpogled v trende, ki se pojavljajo tako na strani delodajalcev kot delojemalcev. S tem pa omogoča oblikovanje možnih ukrepov, ki bodo ublažili negativne posledice prihodnjih pretresov na svetovnem trgu.
Ključne besede: zaposlitev, brezposelnost, delovno mesto, vrednote, gospodarska kriza
Objavljeno v RUNG: 10.07.2020; Ogledov: 3102; Prenosov: 114
.pdf Celotno besedilo (995,95 KB)

2.
Model vrednotenja primernosti kandidatov za delovna mesta v zdravstvenem domu
Boštjan Milič, 2017, magistrsko delo

Opis: IZVLEČEK V magistrskem delu smo opisali nastali kadrovski odločitveni problem v Zdravstvenem domu Sežana. Obravnavali smo problem vrednotenja primernosti kandidatov za izbrano delovno mesto v zdravstvenem domu. Osredotočili smo se na tri delovna mesta (administratorja, zdravnika stomatologa in zdravnika pediatra) in najprej pridobili podatke o razpisanih delovnih mestih. V razpisih so bili podani kriteriji, s katerimi smo izdelali večparametrski model vrednotenja za vsako delovno mesto posebej. Te modele smo izdelali z računalniškim programom DEXi. Na podlagi tega programa smo vrednotili kandidate za delovna mesta. Izmed 334 prijavljenih kandidatov za delovno mesto administratorja smo z modelom ovrednotili in ugotovili, da je za delovno mesto najprimernejši ekonomist računovodske smeri. Podobno smo izbrali najprimernejša izmed 254 prijavljenih kandidatov za delovno mesto zdravnika stomatologa in med 145 prijavljenimi kandidati za novo delovno mesto zdravnika pediatra. Večparametrski model DEX se je izkazal za odlično alternativo pri izbiri novega kandidata za izbrano delovno mesto. Z uporabo metode šestih klobukov razmišljanja smo potrdili rezultate izbora kandidatov.
Ključne besede: kandidati, delovno mesto, večparametrski model vrednotenja, analiza SWOT, metoda šestih klobukov razmišljanja
Objavljeno v RUNG: 02.03.2018; Ogledov: 5301; Prenosov: 206
.pdf Celotno besedilo (1,24 MB)

3.
Fluktuacija in odsotnost z dela v izbrani organizaciji : diplomsko delo
Biljana Kodžo, 2015, diplomsko delo

Opis: Diplomska naloga je sestavljena iz treh delov. V prvem delu smo teoretično predstavili absentizem in fluktuacijo v organizaciji, stres na delovnem mestu ter z njim povezani pojmi. V drugem delu smo se lotili analize tako enega kot drugega problema v podjetju INDE, Salonit Anhovo, d.o.o., po posameznih letih ter naredili primerjavo s stanjem v Sloveniji. V diplomskem delu smo prav tako predstavili invalidska podjetja, kaj je za njih značilno in kako poslujejo. V nadaljevanju smo se dotaknili organizacijske klime z anketnim vprašalnikom. V zaključku pa smo na podlagi njenih rezultatov podali predloge za učinkovito spopadanje in spreminjanje organizacijske klime, spremembi stališč zaposlenih in posledično znižanje prisotnosti absentizma v organizaciji.
Ključne besede: absentizem, fluktuacija, delovno mesto, stres, invalidska podjetja, diplomske naloge
Objavljeno v RUNG: 27.03.2015; Ogledov: 6056; Prenosov: 491
.pdf Celotno besedilo (1,11 MB)
Gradivo ima več datotek! Več...

Iskanje izvedeno v 0.02 sek.
Na vrh