Repository of University of Nova Gorica

Search the repository
A+ | A- | Help | SLO | ENG

Query: search in
search in
search in
search in
* old and bologna study programme

Options:
  Reset


1 - 10 / 15
First pagePrevious page12Next pageLast page
1.
Vključevanje novega zaposlenega v novo delovno okolje : diplomsko delo
Bogdan Petrović, 2022, undergraduate thesis

Abstract: V diplomski nalogi želimo pojasniti, kako se na čim bolj učinkovit način prilagoditi novemu okolju, novi socialni skupnosti in na kakšen način graditi odnose z zaposlenimi, ki so že zaposleni v izbranem podjetju. Vsekakor želimo poudariti pomen in razjasniti pomen prilagajanja novozaposlenega posameznika, kjer ne pozna nikogar in sploh ne ve, za kakšne odnose gre v organizaciji. Istočasno bomo skušali pojasniti pomen odprtega sodelovanja z vodjo ter neposrednega vzpostavljanja vsakodnevne komunikacije, ki ima velikanski vpliv na izgradnjo sodelovanja in zaupanja z vodjo in z vsemi novimi sodelavci. Posebno pozornost nameravamo nameniti načinom motiviranja novozaposlenega z namenom, da čim bolje opravlja zaupane naloge in gradi zaupanje in sodelovanje s kolegi v kolektivu. Gre za poseben pomen vzpostavitve kakovostnih odnosov med vsemi zaposlenimi, ki jih ima organizacija na razpolago, da lahko doseže zastavljene rezultate. Prepričani smo, da gre za pomembno nalogo vodij, ki imajo svoja pooblastila in odgovornosti na področju kakovostne uvedbe novega posameznika v kolektiv – v nasprotnem primeru pa gre za snovanje novih konfliktov in izgubo časa in energije na vseh področjih.
Keywords: Motiviranje, komuniciranje, vodenje, odnosi, novi zaposleni
Published in RUNG: 21.10.2022; Views: 1316; Downloads: 29
.pdf Full text (990,61 KB)

2.
Komunikacijska luknja kot posledica nesporazumov in nerazumevanja v izbranem podjetju : diplomsko delo
Angela Stojanova, 2021, undergraduate thesis

Abstract: Sestava vsake organizacije so med drugim tudi ljudje, ki so zaradi delovne obveznosti prisiljeni do vsakodnevnega sodelovanja in soočanja. Glede na to, da v delovnem okolju preživimo ogromno svojega časa, je neizogibno, da ne bi prišlo do konfliktov. Le-ti s seboj ne prinašajo vedno le slabih lastnosti, temveč pogosto tudi dobre. Osrednji problem diplomskega dela so konflikti, vrste konfliktov, konfliktne situacije in njihovo reševanje. Da bi razumeli pojem konflikt, je pred tem vsaj približno potrebno poznavati tudi nanj vezan pojem komunikacija, zato je opisana tudi ta. Z namenom, da bi izvedeli, v kolikšni meri in na kakšen način se določeno podjetje spopada s konflikti, smo izvedli intervjuje ter jih na koncu tudi utemeljili in opredelili.
Keywords: diplomske naloge, komunikacija, odnosi, zaposleni, konflikt, reševanje
Published in RUNG: 05.10.2021; Views: 1741; Downloads: 122
URL Link to full text
This document has many files! More...

3.
V Rožno Dolino na študij Kulturne zgodovine
Željko Oset, 2021, professional article

Keywords: Univerza v Novi Gorici, kulturna zgodovina, študij, medkulturni odnosi
Published in RUNG: 11.03.2021; Views: 2015; Downloads: 0
This document has many files! More...

4.
Merjenje notranje organizacijske klime in njen vpliv na uspešnost v izbrani organizaciji
Valter Gorjan, 2018, undergraduate thesis

Abstract: Diplomsko delo zajema področje organizacijske klime in zadovoljstva zaposlenih v izbrani organizaciji. Na razpoloženje zaposlenih v organizaciji vplivajo različni dejavniki, kot so komunikacija, usposabljanje, medosebni odnosi, vodenje in pripadnost organizaciji. Vse to je pri raziskovanju organizacijske klime treba podrobno analizirati. Tema diplomskega dela je bila izbrana, ker doslej v izbrani organizaciji ni bila še nikoli opravljena tovrstna raziskava. S pomočjo le-te je mogoče prepoznati dejavnike, ki negativno vplivajo na klimo in zadovoljstvo zaposlenih. Rezultati analize namreč kažejo, da organizacijska klima znotraj izbrane organizacije trenutno ni najbolj ustrezna, zato so v diplomskem delu podani predlogi in smernice za njeno izboljšanje. Predlogi se posebej dotikajo sledečih slabše ovrednotenih področij s strani zaposlenih: notranje komuniciranje, razvoj kariere, nagrajevanje, strokovno usposabljanje, motiviranost in zavzetost.
Keywords: organizacijska klima, merjenje organizacijske klime, dimenzije organizacijske klime, zadovoljstvo, ustvarjalnost, inovativnost, sodelovanje, informiranje, motivacija, nagrajevanje, kariera, vodenje, komunikacija, medosebni odnosi, izobraževanje, usposabljanje
Published in RUNG: 12.03.2019; Views: 3693; Downloads: 149
.pdf Full text (2,08 MB)

5.
Analiza organizacijske klime v storitvenem podjetju Codognotto d. o. o.
Kaja Brankovič, 2018, undergraduate thesis

Abstract: V teoretičnem delu diplomske naloge smo predstavili pojem organizacijske klime ter njene dejavnike. Diplomska naloga je razdeljena na poglavja za lažjo preglednost in razumevanje. Ključne točke organizacijske klime smo preverjali na podlagi štirinajstih dimenzij organizacijske klime. Vsako izmed dimenzij smo podrobno opredelili ter analizirali na podlagi pridobljenih odgovorov. Empirični del diplomskega dela je zasnovan na anketi, ki smo jo izvedli med zaposlenimi v storitvenem podjetju Codognotto d. o. o.. V raziskovalnem delu smo interpretirali rezultate skozi tabele in grafe ter predlagali možnosti za izboljšavo obstoječega stanja.
Keywords: organizacijska klima, Codognotto d. o. o., odnosi, zadovoljstvo, predlogi
Published in RUNG: 01.10.2018; Views: 3811; Downloads: 164
.pdf Full text (1,20 MB)

6.
7.
Tematika ujetosti v romanu Intimno Gabriele Babnik : Diplomsko delo
Lara Brankovič, 2016, undergraduate thesis

Abstract: Z literarnovedno analizo in interpretacijo romana Intimno ter na podlagi izsledkov socioloških in migracijskih študij smo ugotavljali, kako se priseljenci soočajo z novo kulturo, s stereotipi in predsodki, ki jih Slovenci izražajo do njih, in ali se priseljencem uspe integrirati in asimilirati v neznano okolje. Preučevali smo ujetost na družbeni in osebno-intimni ravni, ter kako ta vpliva na razmišljanje priseljencev. Preverjali smo odnose med moškim in žensko, odnose med starši in otroki ter kako ti vplivajo na izgradnjo identitete ter kako se ta spreminja in preoblikuje. Ugotovili smo, da se priseljenci soočajo s stereotipi in predsodki, kar jim onemogoča, da bi se uspešno integrirali in asimilirali v novo okolje. Zaradi zavračanja s strani domačinov se počutijo tujci v novem okolju, hkrati pa občutijo tudi odtujitev od domovine. Spopadanje z vsakdanjimi očitki in težavami povzroči izgubo njihove identitete, s tem pa se pojavijo tudi konflikti v partnerskih odnosih. Odnosi med starši in otroki se kažejo, kot slabi, zaradi česar se odrasli posamezniki ne znajo soočati s težavami v partnerskih odnosih in pri vzgoji otrok.
Keywords: Roman Intimno, Gabriela Babnik, priseljevanje, kulturne razlike, asimilacija, integracija, identiteta, odnosi v partnerstvu, odnosi v družini
Published in RUNG: 28.09.2016; Views: 5693; Downloads: 307
.pdf Full text (884,83 KB)

8.
Odnos med vodji in zaposlenimi v sobi za igro poker
Grega Leban, 2016, undergraduate thesis

Abstract: V diplomskem delu so predstavljeni rezultati in ugotovitve, vezani na raziskavo odnosa med vodji in zaposlenimi v sobi za igro poker, ki smo jo izvedli z anketiranjem uslužbencev igralniško zabaviščnega centra Perla, podjetja Hit d.d.. Sama preučitev medsebojnega odnosa med vodji in zaposlenimi na delovnem mestu je tudi predstavljala cilj diplomskega dela. V ta namen sta bili pripravljeni dve vrsti anketnih vprašalnikov, vprašalnik, ki so ga rešili vodje (tako imenovani floormani) ter vprašalnik, ki so ga rešili zaposleni (tako imenovani krupjeji). Izpolnjenih je bilo 71 anket, od tega 59 s strani zaposlenih in 12 s strani vodij. Po opravljenem anketiranju smo podatke, pridobljene iz rešenih vprašalnikov, strnili v grafe. Ti kažejo odziv vodij in zaposlenih na trditve, vezane na medsebojni odnos na delovnem mestu ter na zadovoljstvo z delom, ki ga opravljajo tako eni kot tudi drugi, in hkrati predstavljajo rezultate te raziskave. Temu je sledila temeljita analiza podatkov, po kateri smo izluščili ključne ugotovitve opravljene raziskave. Izkazalo se je, da se mnenje vodij in zaposlenih glede njihovega odnosa ne razlikuje bistveno, hkrati pa smo prišli do spoznanja, da so oboji, vodje in zaposleni, zadovoljni z odnosom, ki ga imajo v sobi za igro poker oziroma so mnenja, da je ta relativno dober.
Keywords: medosebni odnosi na delovnem mestu, odnos med vodji in zaposlenimi, soba za igro poker, floorman, krupje
Published in RUNG: 27.09.2016; Views: 6114; Downloads: 239
.pdf Full text (1,17 MB)

9.
Slovenske slikanice: rušenje stereotipov ali nadaljevanje patriarhalnih vzorcev
Mateja Žnidarčič, 2016, undergraduate thesis

Abstract: V diplomskem delu analiziram stereotipne upodobitve likov v slikanicah izdanih med letoma 2011 in 2014, hkrati pa izpostavljam tudi odmike od takega upodabljanja likov. Raziskujem jih s pristopi s področja feministične literarne vede. Spremembe v družbi odsevajo tudi v literaturi, zato jim sledim v slikanicah. Predstavim rezultate raziskav Adele Turin, Igorja Sakside, Katje Koren Valenčič, ki so se v devetdesetih letih 20. stoletja ukvarjali z analiziranjem stereotipnih podob spolnih vlog in jih v zaključku primerjam s svojimi izsledki.
Keywords: slikanica, ženski liki, feminizem, odnosi med spoloma, spolni stereotipi, drugačnost
Published in RUNG: 04.03.2016; Views: 7151; Downloads: 409
.pdf Full text (1,34 MB)

10.
V očeh razpadajočega imperija: Podoba Slovenije v Sovjetski zvezi in Rusiji v času slovenskega osamosvajanja (1990 – 1992)
Andrej Stopar, 2015, doctoral dissertation

Abstract: Za mlado državo je priznanje mednarodne skupnosti ključnega pomena. Tudi za Republiko Slovenijo je bilo. Sovjetska zveza je odločno podpirala enotnost in ozemeljsko celovitost SFR Jugoslavije, katere razpad je obravnavala v kontekstu lastne dezintegracije. Disertacija V očeh razpadajočega imperija: Podoba Slovenije v Sovjetski zvezi in Rusiji v času slovenskega osamosvajanja (1990 – 1992) tematizira sovjetske in ruske poglede na razpad SFR Jugoslavije in jugoslovanskega sistema ter na slovenska prizadevanja za rusko priznanje neodvisnosti in suverenosti republike. Pri tem se opira na gradivo najpomembnejših sovjetskih in ruskih tiskanih medijev v obdobju 1990 – 1992, na sovjetske in ruske diplomatske vire, uradne izjave, komentarje akademskih krogov ter spominske in dnevniške zapise. Disertacija skuša pokazati, da je bila odločitev Moskve posledica kratkotrajnega sovpadanja določenih mednarodnopolitičnih razmer, takrat nove ruske zunanjepolitične strategije, ki se je hitro spremenila in je kot takšna pomenila izjemo v ruski tradiciji zunanjepolitičnih konceptov, ter predvsem notranjepolitičnih napetosti v Ruski federaciji po razpadu Sovjetske zveze.
Keywords: Sovjetska zveza, Rusija, Jugoslavija, Slovenija, diplomatski odnosi, mediji, razpad socialističnih federacij
Published in RUNG: 22.01.2016; Views: 6389; Downloads: 352
.pdf Full text (2,02 MB)

Search done in 0.06 sec.
Back to top