Repository of University of Nova Gorica

Search the repository
A+ | A- | Help | SLO | ENG

Query: search in
search in
search in
search in
* old and bolonia study programme

Options:
  Reset


1 - 1 / 1
First pagePrevious page1Next pageLast page
1.
Извештај од симпозиумот "Улогата на астрономијата во општеството и културата"
Tanja Petrushevska, 2009, popular article

Abstract: По завршувањето на церемонијата на отворањето на Меѓународната година на астрономијата (МГА), за која читавте во претходниот број на ЕМИТЕР, во просториите на УНЕСКО во Париз од 19 до 23 јануари беше одржан Симпозиум за улогата на астрономијата во општеството и културата. Симпозиумот беше организиран од страна на Меѓународната астрономска унија (International Astronomy Union, IAU) во рамките на настани за одбележување на МГА. На овој симпозиум учествуваше и македонска делегација.
Found in: ključnih besedah
Summary of found: ... report from the international symposium "The role of... ...од страна на Меѓународната астрономска унија (International Astronomy Union, IAU) во рамките на настани за... ...international symposium "The role of astronomy in society and culture! organized by the International Astronomy...
Keywords: report from the international symposium "The role of astronomy in society and culture! organized by the International Astronomy Union
Published: 29.01.2018; Views: 2103; Downloads: 0
.pdf Fulltext (1,14 MB)

Search done in 0 sec.
Back to top